İnternet

Messenger’a ”Topluluk Sohbetleri” Geliyor!

Meta, Messenger üzerinde oluşturulan Facebook gruplarının, birbirleri ile en iyi şekilde iletişime geçebileceği bir yol üzerinde çalışıyor. Hatırlarsanız Meta, daha çok gelir elde edebileceği yeni yollar üzerinde çalışmalar başlatmıştı.

Şirket, 11 Ekim tarihindeki büyük etkinliğine az kala gündeme gelmeye başladı. Şirket, Meta Connect etkinliğinde metaverse ve sanal gerçeklik teknolojisinin üstünde duracağından bahsetmişti. Geçtiğimiz günlerde, etkinlikte tanıtılacak en önemli VR ürününün sızıntıları ortaya çıktı.

Şirket, Messenger uygulamasında Discord benzeri (Topluluk Sohbetleri) bir çalışma üzerinde duruyor.

Community Chats (Topluluk Sohbetleri) adı ile anılan özellik, ortak ilgi alanlarına sahip üyeler ile iletişimde olmanızı, duyurulardan hemen haberdar olmanızı ve daha çok etkinliğe katılmanızı sağlayacak.

Topluluk Sohbetleri, gönderi yorumlarının ötesinde diğer kullanıcılar ile daha fazla iletişim kurmanızı sağlayacak. Yeni topluluk özelliği, Teams, Zoom gibi, özellikle iş toplantılarında kullanılan uygulamaların, biraz daha sade hali gibi duruyor.

Messenger Topluluk Sohbetleri
Messenger Topluluk Sohbetleri

Facebook üzerinde kurulan gruplar, Messenger sayesinde daha fazla topluluğa ulaşmanızı sağlayacak ve grup sohbetleriniz daha organize bir hal alacak. Büyük Facebook gruplarına yöneticilik yapan kullanıcıların, üyelerden hemen geri dönüş alabileceği bir ortam sağlanacağı için, oldukça kullanışlı bir özellik gibi duruyor.

Topluluk yöneticileri, grup kurallarını ihlal eden üyelerin yönetilebileceği özellikleri de bünyesinde barındıracak. Şirket, topluluk kurallarına uymayan mesajları tespit edip, otomatik silen bir makine öğrenimi kullanacak.  Yöneticiler manuel olarak, üyeleri engelleyebilir, sessize alabilir hatta gönderilen mesajları silebilir. Böylelikle, topluluk sohbetlerinde oldukça güvenli bir ortam sağlanıyor.

Özelliğin ayrıntılarının, Ekim ayında gerçekleşecek etkinlikte ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz. Şirketin VR gözlüğü Oculus Quest Pro da, her ne kadar sızıntıları ortaya çıkmış olsa da, hala etkinliğin önemli bir parçası.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu