Sosyal MedyaDijital Platformlarİnternet

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Tam Sürüme Geçti!

WhatsApp masaüstü uygulaması Windows Store’da yayınlandı.

Popüler anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması WhatsApp, gizlilik endişeleri haberlerinden sonra da tahtından vazgeçmedi. Popüler uygulama, getirdiği yenilikler ile alanının en iyisi olmaya devam ediyor.

Artık çevrim içi olduğunuzu bile gizleyebileceğiniz, yeni gizlilik özelliklerinden bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde uygulama, bir süredir beta sürümde olan web uygulamasını tam sürüme geçirerek Windows Store’da yayınladı.

Windows Store’a gelen tam sürümde, eski haline oranla fazla bir değişiklik ile yok fakat yazılım tarafında büyük bir değişiklik var.

Masaüstü uygulamayı kullanmak için telefondan internete bağlı olmanız gerekmeyecek.

Hali hazırda, WhatsApp’ın resmi bir masaüstü uygulaması bulunuyor fakat artık kullanmak için, mobilde internete bağlı olmanız gerekmeyecek. Ayrıca yayınlanan yeni sürüm ile arayüz, daha sade ve kullanışlı bir görünüme sahip oldu.

Kullanıcılar, telefondan bağımsız olarak rehberindeki kişilerle masaüstü uygulamadan mesajlaşabilecek. Yani artık telefonunuzu çevrim içi tutmanıza gerek kalmadı. Mesajlar, telefondan bağımsız bir şekilde senkronize ediliyor ve bildirimler doğrudan masaüstü uygulamaya geliyor.

WhatsApp masaüstü
WhatsApp masaüstü

Şirketin masaüstü uygulaması hakkındaki yaptığı açıklama;

“WhatsApp’ın Windows kullanıcılarına yönelik yeni masaüstü uygulaması kullanıma sunuldu. Uygulamaya bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Peki bu yeni uygulama ile neler değişiyor?

WhatsApp Masaüstü kullanıcıları şimdiye dek web tabanlı masaüstü uygulamamızı (WhatsApp Masaüstü) veya tarayıcı tabanlı uygulamamızı (WhatsApp Web) kullanıyordu. Kullanıcılarımıza sunduğumuz WhatsApp deneyimini iyileştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bu nedenle Windows ve Mac işletim sistemleri için özgün uygulamalar geliştiriyoruz.”

Şirket, WhatsApp masaüstü uygulamasının önemli avantajlarını şöyle sıralıyor:

  • Özgün uygulamalar daha güvenilir ve daha hızlıdır.
  • Özgün uygulamalar masaüstü işletim sisteminiz için tasarlanmış ve optimize edilmiştir.
  • Özgün uygulamalar telefonunuz çevrim dışıyken bile bildirim ve mesaj almaya devam etmenizi sağlar.

Mac için bir WhatsApp uygulaması bulunuyor fakat uygulama Rosetta 2 üzerinden çalışıyor. Windows uygulaması gibi yeni bir iOS uygulamasının da geleceği biliniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu