Sosyal Medya

X (Twitter), Yeni Üyelerine Ücretli Sunulacak!

Elon Musk, X'te yakında yeni kullanıcılardan gönderi paylaşmak, beğenmek, yanıtlamak ve favorilere eklemek gibi uygulama içi kullanımdan ücret alınacağını duyurdu. İşte detaylar!

Tesla’nın kurucusu ve X‘in (Twitter) sahibi Elon Musk, bot sorununun önüne geçebilmek için yeni kullanıcılarından gönderi paylaşmak için ufak bir ücret talep edeceklerinin duyurusunu yaptı. Musk’a göre botları önlemenin tek yolu bu olacak.

X (Twitter)’den, Yeni Üyelere Ücretlendirme!

Elon Musk’a göre bazı yapay zeka araçları, trollerin “Bot musun?” sorusunu kolaylıkla geçebildiğini keşfetti. Platformun yeni kullanıcılarından kayıt aşamasında ufak bir ücret talep edildikten sonra, üç ayı tamamlayıp başka herhangi bir ücret ödemeden gönderi paylaşabileceklerinin altını çiziyor. Bu uygulamanın ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Ayrıca yeni kullanıcılar ne kadar bir ödeme yapacak bu da kesinleşmiş değil.

x-twitter-ucretli-snlyr

Geçtiğimiz yıl X, Yeni Zelanda ve Filipinler’de doğrulanmamış yeni kullanıcılardan yıllık 1 dolar ücret almaya başlamıştı. Bu bölgelerden platforma kaydolan yeni ücretsiz kullanıcılar gönderileri okuyabiliyor ancak etkileşime girmeleri imkansızdı. İçerik yayınlamak, gönderileri beğenmek, yeniden paylaşmak, yanıtlamak, yer işareti koymak ve alıntı yapmak için ücret ödemeleri gerekiyordu. Musk, diğer bölgelere de benzer bir uygulamayı devreye sokabilir.

PS5 Pro Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu