Sosyal Medya

Elon Musk X’ten Aylık Ücret Alacak!

Elon Musk X kullanıcılarından aylık küçük bir ücret alacağını açıkladı. İşte detaylar!

Elon Musk, antisemitizm suçlamalarına karşı kendisini kararlı bir şekilde savunarak İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile bir tartışma başlattı. “Açıkçası antisemitizme karşıyım. Ben nefreti ve çatışmayı teşvik eden her şeye karşıyım,” dedi. Sonrasında olaylar gelişti. Gelin birlikte bakalım.

Elon Musk X ve Netanyahu!

Musk, X‘in reklam gelirini baltalamakla suçladığı bir Yahudi sivil haklar grubu ile hararetli bir kavga içinde.  Netanyahu, Musk’un bunu “antisemitizmi ve nefreti sınırlamaya yönelik Birinci Değişiklik’in sınırları içinde” bulacağını umduğunu ve bunun “kolay bir iş olmadığını” kabul ettiğini söyledi. Ancak yahudi nefreti ile ilgili içeriklerin inanılmaz artışı ortalığı kızıştırdı.

Elon Musk X'ten Aylık Ücret Alacak!

Musk, “herhangi bir günde, sistemde 100 ila 200 milyon gönderi bulunduğunu” söyledi ve bunu “önceden denetlemek” zor olsa da, “güçlendirmeyi azaltmak” için adımlar atabileceğini söyledi. Nefret söylemini teşvik etmeyeceğiz çünkü muhtemelen insanların duymak isteyeceği şey bu değil” dedi. Daha önce Musk, “ifade özgürlüğü yanlısı” olduğunu ancak “her türlü antisemitizme” karşı olduğunu açıklamıştı.

İsrail’in başbakanı,  Musk’la buluştu. Gündeminde Tesla fabrikasını gezmek ve otonom bir araçla gezmek bulunmaktaydı. Netanyahu’nun Musk’ı herhangi bir Yahudi karşıtı görüşe sahip biri olarak görmediğini daha önce belirtmişti. Netanyahu, Musk’un “bot ordularının” X’e yönelik nefret söylemini artırmasını nasıl önleyebileceğini sormasının ardından Musk, platformun küçük bir aylık ödeme gerektirmeye doğru ilerleyeceğini söyledi.

iOS 17 Güncellemesi Geldi!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu