Sosyal Medya

Threads Uygulamasının, Bir Gün İçinde 50 Milyondan Fazla Kullanıcısı Oldu!

Threads Uygulaması bir günde elde ettiği kullanıcı sayısı herkesi şok ediyor. İşte detaylar.

Çarşamba günü kullanıma sunulan Meta’nın yeni “Twitter Killer” uygulaması Threads‘in şu anda 50 milyon kullanıcısı bulunuyor. Uygulamanın kullanıma sunulmasından bu yana 24 saatten biraz fazla bir süre geçmesine rağmen kullanıcısı sayısı herkesi şok ediyor. Metin tabanlı mikroblog hizmeti, Meta’nın popüler fotoğraf ve video paylaşım hizmeti Instagram ile bağlantılı olarak kullanıma sunuldu.

Threads’in hızlı yükselişi etkileyici olsa da, Meta’nın Instagram’daki 2,35 milyardan fazla aktif kullanıcıdan oluşan kullanıcı tabanını, kullanıcıların Threads’e kaydolmasını sağlamak için kullandığını belirtmekte fayda var.  Hal böyle olunca, rakip Twitter’ın, şimdiden harareti hissedilmeye başlandı. Twitter yönetimi Meta’yı dava etmekle tehdit ettiği konuşulmakta.

Threads Uygulaması yeni “Twitter Killer”

Bugün, The Verge’den Alex Heath, bir Threads gönderisinde, Meta’nın dahili verilerine atıfta bulunarak uygulamanın 48 milyon kullanıcı kaydını aştığını belirtti. Başka bir Threads kullanıcısı olan Joe Scannell (Threads: @joe_scannel), bu rakamın artık 50 milyon sınırını geçtiğini gösteren son bir Threads kayıt numarasının ekran görüntüsünü yayınladı. Meta’nın kullanıcıları kaydolmaya ve hizmeti kullanmaya zorlama çabasının bir parçası olarak, her kullanıcının Instagram profilinde hizmete kaçıncı sırada kaydolduklarını gösteren bir seri numarası görünmekte.

threads-uygulamasi

Çarşamba günü App Store ve Google Play Store’da aynı anda kullanıma sunulan Threads’in her ülkede kullanıma sunulmadığının altını çizmekte fayda var. Meta , muhtemelen bölgedeki katı gizlilik düzenlemeleri nedeniyle hizmeti AB’deki kullanıcılara sunamadı. Hal böyleyken Twitter’ın avukatı Alex Spirt tarafından Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e gönderilen bir mektupta Meta’yı yasal işlemle tehdit ettiği bildirildiği konuşulmaya başlandı.

Bu arada Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, yeni Threads uygulamasının hızlı yükselişinin ardından Perşembe günü Twitter topluluğunun kullanıcılar tarafından oluşturulduğunu ve “yeri doldurulamaz” olduğunu belirten bir tweet attı. “Sıklıkla taklit ediliyoruz – ancak Twitter topluluğu asla kopyalanamaz” dediği bir paylaşımda bulundu.

Threads Twitter’ın Rakibi Olarak Meta Tarafından 6 Haziran’da Yayınlandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu