Dijital PlatformlarEğlenceİnternetYeni Teknolojiler

Spotify ”Sesli Tepki Verme” Özelliğini Test Ediyor!

Müzik veri akışı ve podcast servisi hizmetleri sunan, sınırsız müzik dinleyebileceğiniz, aylık abonelik sistemiyle çalışan dijital müzik platformu Spotify, bünyesine yeni özellikler ekliyor.

Spotify çalma listelerine verilen sesli tepkileri test ediyor.

Spotify sesli tepki
Spotify sesli tepki

Platform, kullanıcıların veya kendi oluşturduğunuz çalma listelerine sesli tepki verebileceğiniz yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Vietnam’da test edilen yeni özellik ile kullanıcılar, bir çalma listesine podcast bölümü olarak yayınlanan bir ses kayıtları ile tepki verebilecek. 

Çalma listelerine tepki olarak kaydedilen sesli klipler, daha sonra podcast bölümü olarak da yayınlanabilecek.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edilen özellik ile, kullanıcıların çalma listeleri ekranında bulunan mikrofon simgesi ile kayıt gerçekleştirebilecek. Ses kaydını, duraklatabilir, birden fazla kayıt alabilir, düzenleyebilir hatta ses kaydına, arka plan müziği eklenebilir.

Ses kaydınızı yayınlamadan önce çalma listesi etiketleyebilirsiniz. Büyük ihtimalle, yayınlanan ses kayıtları takipçileriniz tarafından dinlenebilecek.

Platform, deneme testini onayladı fakat kaydedilen ses kliplerini nasıl yönetmeyi planladıklarına dair bir bilgi henüz paylaşmadı.

Şirket, son birkaç yılda podcastinge 1 milyon $’dan fazla yatırımda bulundu ve iki podcast analitik şirketini de satın aldı. Spotify, kullanıcıları podcast oluşturma fikrine teşvik edecek gibi görünüyor.

Şirket bir röportajında; her zaman kullanıcı deneyimini geliştirmenin yollarını aradıklarını ve dinleyicilere değer katacağına inandıkları özellikleri düzenli olarak test ettiklerini söyledi.

https://www.yzlm.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu