İnternet

Mark Zuckerberg, Elon Musk ile Teke Tek Dövüşecek!

Mark Zuckerberg ve Elon Musk kafes dövüşü yapacaklar!

Mark Zuckerberg, Elon Musk ile teke tek dövüşeceklerini duyurdu! İşte detaylar.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, bir takipçisiyle girdiği diyalogda şaka yolu ile de olsa Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg ile kafes dövüşüne hazır olduğunu söylemişti. Meta CEO’su Zuckerberg, bu paylaşıma yanıt vermekte geç kalmadı. Zuckerberg, Musk’ın tweet’inin ekran görüntüsünü “bana konumu gönder” notuyla Instagram hikayesinde paylaştığı görüldü. The Verge isimli haber sitesi, Zuckerberg’in paylaşımının şaka olmadığını aktardığı bir içerik yayınladı. Meta sözcüsü Iska Saric, “Hikaye her şeyi doğruluyor” ifadesini kullandığı bir paylaşımda bulundu. Musk ise bu paylaşıma “Vegas Octagon” paylaşımı yaparak konumla yanıt verdi.

Mark Zuckerberg, Elon Musk ile Teke Tek Dövüşecek!

Mark Zuckerberg ve Elon Musk karşılaşması ciddiye dönüyor!

Bunlar olurken herkesin merak ettiği şey ise ikili arasındaki bu şaka kokulu atışma nasıl başladı? Meta’nın Twitter’a rakip bir platform hazırladığına dair haberler bir süredir sosyal medya üzerinde gezen bir halde. Buna paralel olarak Musk da Twitter üzerinden Zuckerberg’e daha fazla laf atmaya başlayarak ortalığı biraz da olsa alevlendirmeyi sürdürdü.

Geçtiğimiz hafta Meta’da yapılan bir toplantıda konuşan şirketin baş ürün sorumlusu Chris Cox’un “Twitter’ın akıllıca yönetilen bir sürümünü yapmak istiyoruz” demesi ve alkışlarla karşılandığı belirtilirken; Zuckerberg de Lex Friedman’a verdiği podcast röportajında “Daima Twitter’ı 1 milyar kişinin kullanması gerektiğini düşünmüşümdür” şeklinde konuşmuştu. Kısacası Meta cephesi de Musk’ı karşılıksız bırakmayı düşünmüyor.

Mark Zuckerberg, Elon Musk ile Teke Tek Dövüşecek!

Musk ve Zuckerberg’in dövüşünü izlemenin heyecan verici olacağı konusunda sanıyoruz ki tüm sosyal medya kullanıcıları hemfikir. 51 yaşındaki Musk, fiziksel açıdan Zuckerberg’den daha üstün olarak görünüyor olsa da, altının boş olmadığının Güney Afrika’da büyürken “gerçek ve sert” sokak dövüşlerine katıldığının hatırlatmasını yapıyor. 39 yaşında olan Zuckerberg ise şimdiden Jiu-Jitsu turnuvaları kazanan hevesli bir MMA dövüşçüsü.

Meta CEO’su, kısa süre önce zorlu “Murph Challenge” antrenmanını da 40 dakikadan biraz daha kısa sürede tamamladığını söylediği bir röportaj vermişti. Şimdilik bir tarih veya ne kadar şakanın ötesinde olduğu ile ilgili başka bilgi olmasa da herkes bu konuda çok heyecanlı ve gelişmeleri bekliyor diyebiliriz.

Honor 90 Lite, Dimensity 6020 SoC Piyasaya Çıkarıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu