Donanım ve Elektronik

Google Pixel 8, Pixel 8 Pro ile ilgili Sızıntı Yapıldı!

Google'ın premium serisinden Pixel 8'in bu yılın sonlarında duyurulması bekleniyor.

Google‘ın yaklaşmakta olan Pixel 8 ve Google Pixel 8 Pro serisi, daha önce birkaç kez sızıntı bilgi durumu yaşamıştı. Bu sızıntılar, telefonların tasarımlarına ve hatta donanım özelliklerine dair detaylar içeriyordu. Artık Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun bu yeni haleflerinin yalnızca gelişmiş donanım değil, aynı zamanda yoğun tasarımlar da kapsayacağını biliyoruz. Google’ın birinci sınıf akıllı telefonlarının bu yılın sonlarında duyurulması bekleniyor. Ancak  birlikte gelecekleri yeni duvar kağıtlarını değil, aynı zamanda ilgili renk seçeneklerini veya kaplamalarını da ortaya çıkaran yeni bir sızıntı bilgi var.

Google Pixel 8, Pixel 8 Pro ile ilgili Sızıntı Yapıldı!

Android Authority, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun dört yeni renk seçeneğiyle geleceğini öğrenildi. Her telefon için bu yeni renk seçeneklerinin iki ortak rengi var gibi görünüyor. Google Pixel 8’in yeni Haze, Jade, Licorice ve Peony kaplamalarında görüneceği söylenirken, Pixel 8 Pro’nun ortak Jade ve Meyan kökü olanlara ek olarak kendi Porcelain ve Sky kaplamalarını alacağı söyleniyor. Henüz bu renk seçeneklerine bir göz atamadık, ancak Google’ın eski modellerinden hiçbir rengi geri kullanmayacağını aktardığını hatırlatalım.

Google Pixel 8, Pixel 8 Pro ile ilgili Sızıntı Yapıldı!

Sızıntı kaynak, renk seçeneklerinin yanı sıra, yakında çıkacak olan Pixel cihazlarında yerleşik duvar kağıtlarını da (tema olarak da işlev görecek) duyurdu. Paylaşılan son rapora göre Pixel 8’in 6,17 inç 2.400 x 1.080 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olabileceği, Pixel 8 Pro’nun ise 2.992 x 1.344 piksel çözünürlüğe sahip 6.7 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Her iki cihaz da 120Hz maksimum ekran yenileme hızına sahip olacak.

Her iki cihaz da Google’ın Tensor G3 SoC’si tarafından desteklenecek. Kamera özellikleriyle ilgili önceki bir rapor, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun Samsung GN2 sensörlü ortak 50 megapiksel birincil kameraya sahip olacağına işaret ediyordu. Pixel 8 Pro’nun 64 megapiksel ultra geniş kamera ve normal 5x optik yakınlaştırmaya sahip 48 megapiksel telefoto kamera alması beklentisi bulunuyor. Pixel 8’in 0,55x yakınlaştırma oranına sahip 12 megapiksel ultra geniş kameraya sahip olacağı söyleniyor. Her iki telefonun da 11 megapiksel öz çekim kamerasına sahip olması bekleniyor.

Mark Zuckerberg, Elon Musk ile Teke Tek Dövüşecek!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu