İş TeknolojileriTeknolojiYeni Teknolojiler

Xiaomi’nin İlk Elektrikli Aracı Geliyor!

Teknoloji devi Xiaomi, 11 Ağustos 2022'de yeni ürünlerinin tanıtımını yapacak.

2010 yılında kurulan Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, tam bir fiyat/performans ürünü üretim şirketi ve çeşitli alanlarda üretim yaparak geniş kitlelere sahip olmayı hedefliyor.

Kullanıcıları da bize katılıyor olacak ki, şirket üretimde hem çok hızlı hem de piyasaya göre uygun fiyatlı ürünleri bizlere sunuyor. Şirket yaklaşık 12 yıldır “en tepeyi hedeflemeden önce küçük şeylerden başla” sloganı ile çalışıyor.

Xiaomi

Teknoloji devi şirket 11 Ağustos tarihinde, yeni ürünlerinin tanıtımını yapacağını duyurmuştu.

Xiaomi CEO’su ve kurucusu Lei Jun, 11 Ağustos tarihinde şirketin yıllık konuşmasını yapacak ve bizi heyecanlandıran son zamanların popüler olan katlanabilir telefon teknolojisi ürünü MIX Fold 2’yi, Pad 5 Pro 12.4’ü veBuds 4 Pro TWS kulaklığının tanıtımını yapacak.

Xiaomi aynı gün, geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı ilk elektrikli aracını da tanıtması ihtimali var.

Xiaomi Car
X Car

Geçtiğimiz sene Xiaomi de, bu alanda birçok yatırım yapan Samsung, Apple gibi teknoloji devlerine katılacağını  duyurmuştu.

Xiaomi, diğer teknoloji devlerine oranla elektrikli aracı hakkındaki hiçbir bilgiyi saklı tutmuyor ve test sürüşlerine çoktan başlamış durumda.

Söz konusu şirket, Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi’nde, yıllık toplam 300 bin araç üretimiyle tesis kurmayı ve seri üretilecek elektrikli aracı, 2024 yılının ilk çeyreğinde montaj hattından çıkarmayı planlıyor.

Yeni araçları için Automobile Co adlı bir marka yaratan şirket, ilk piyasaya sürmek istediği aracın, SUV veya sedan olacağına dair ve ilk elektrikli araç prototipinin üçüncü çeyrekte ortaya çıkacağı konusunda açıklamalar yapmıştı.

Paylaşılan son raporlara göre, araç prototipinin Ağustos’ta ortaya çıkacağını tahmin ediyorduk.

Xiaomi Car olarak adlandırılan elektrikli aracın tasarımı HVST Automobile Design tarafından gerçekleştirildi ve şirket hiçbir masraftan kaçınmayarak pazara önümüzdeki 10 yıl içinde toplam 10 milyon $ yatırım yapmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu