İnternet

Google 2 yıl Aktiflik Göstermeyen Hesapları Kaldırıyor!

Şirket aktif hesap olup olmadığını nasıl takip edeceklerini de anlattı.

Google 2 yıl içerisinde hareket etmemiş hesapları kaldırmaya karar verdiğini açıkladı. İşte detaylar.

Google şirketi, uzun süredir aktif olmayan hesaplarla ilgili politikasında değişiklik yapmaya karar verdiğini açıkladı. Aldıkları karara göre şirket iki yıl içerisinde aktif olmayan hesapları kapatacaklarını duyurdu. Google şirketinin 2020 yılında yürürlüğe getirdikleri politikasında şirkete iki yıl boyunca aktif olmayan hesaptaki verileri silme hakkı sunulmuştu. Google yeni politikası ile birlikte iki yıl içinde aktif olmayan hesapları tamamen silebilecek.

Yeni politikanın yürürlüğe giriş tarihi ile ilgili de açıklama yapıldı. Şirketin yeni politikası 2023’ün Aralık ayından sonra yürürlüğe girmiş olacak. Bu nedenle kullanıcıların eski giriş bilgilerini hatırlamaları ve yeni sitemin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmaları için hâlâ vakit bulunuyor. Sanal dünyada dolaşan bilgilere göre kullanıcıların, silinen e-posta adreslerini yeniden kullanama şansları maalesef ki bulunmuyor.

Google 2 yıl Aktiflik Göstermeyen Hesapları Kaldırıyor!

Google 2 yıldır hesapların aktif olup olmadığının takibini nasıl yapacak?

Google’ın paylaşmış olduğu bilgilere göre, hesapların aktifliğini takip etmek için bazı yöntemler kullanılacak. E-posta okuma veya gönderme, YouTube videosu izleme, Drive’ı kullanma, Play Store’dan uygulama indirme, arama motorundan araştırma yapma, hesap bilgilerini kullanarak üçüncü taraf uygulama ve hizmetlere giriş yapılması ve One abonesi olma gibi yöntemlerle kullanıcılının etkinliği kontrol ederek kapanıp kapanmayacağına karar verecek. Şirket, 2 yıl içerisinde aktiflik göstermeyen hesapları silmeden önce kullanıcıya çok sayıda bildirim göndererek aktif kullanıcı olmadığını teyit ediyor olacak.

TSMC 3nm Çipleri Apple’a Gidiyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu