Sosyal Medya

Instagram GIF Animasyonu Yorumlarda Kullanmak Artık Mümkün!

Instagram Gif animasyonunu kullanıcılar yorumlarında paylaşabilecek.

Instagram GIF animasyonu artık yorum olarak paylaşabilecek. İşte detaylar.

Sosyal medya platformlarından biri olan Instagram kullanıcılarına bir yeni özellik sundu. Yeni Instagram özelliğinin duyurusu şirketin yöneticisi Adam Mosseri tarafından yapıldı. Instagram yöneticisi Mosseri, Instagram Kanalları’nda Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile gerçekleştirdiği sohbette bu yeni özelliğin gelişini ilan etti. Mosseri, özelliğin gelişinin biraz geç olduğunu kabul etti. Yönetici Mosseri, Meta CEO’suna gönderdiği mesajda “Bu biraz ‘sonunda sunuldu’ denilen türden bir özellik, ancak bugün itibarıyla yorumlarda GIF animasyonu paylaşmak mümkün.” dediği görüldü.

Instagram GIF Animasyonu yorumlarda kullanılabilecek

Sosyal medya platformunda paylaşılan GIF animasyonlarının kaynağı yine mesajlar kısmında olduğu gibi Giphy olacak. Bu bilgi sonrasında şunu de eklemek gerekir ki İngiltere Rekabet ve Piyasalar İdaresi’nin geçtiğimiz yıl Meta’dan Giphy’yi satmasını istemişti. Yönetici Mosseri, platformun Reels videolarında şarkı sözü gösterimini test ettiklerini de kullanıcılarına duyurdu.

Instagram GIF Animasyonu Yorumlarda Kullanmak Artık Mümkün!

Ayrıca Instagram’ın yeni özelliğinin temelinde otomatik yazı çıkartması bulunmakta. Bahsi geçen bu özelliğin  temelinde Meta’nın 2021’de duyurduğu otomatik yazı çıkartması olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Mosseri’nin paylaştığı ekran görüntüsüne bakıldığında ekranın altındaki zaman çizgisiyle kullanıcıların yazılar için eş zamanlama yapabileceği de görünmekte.

Sosyal medya platformunun kullanıcılarına GIF animasyonu ile yorum yapma imkanını sunması ilgiyle karşılandı diyebiliriz. Ayrıca Instagram şirketinin önümüzdeki dönemde özel bir iPad uygulaması yapıp yapmayacağı hâlâ teknoloji severler için bir merak konusu. Bu konuyu da daha önce ilk olarak yönetici Adam Mosseri’ den duymuştuk.

Google 2 yıl Aktiflik Göstermeyen Hesapları Kaldırıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu