Sosyal Medya

Elon Musk X’te Bazı Yeni Özellikleri Deniyor!

Musk, sesli ve görüntülü arama özelliğinin deneme versiyonlarını bazı kullanıcılara sundu. İşte detaylar!

Eski adıyla ünlü Twitter olarak bildiğimiz sosyal medya platformu X, bazı kullanıcılar için görüntülü ve sesli aramanın erken bir sürümünü piyasaya sürüyor. Gelin yakından bakalım.

Elon Musk X’te Her Şeyi Sunmaya Niyetli!

Platformun başkanı Musk, platform üzerinden kullanıcılara “X’te görüntülü ve sesli aramanın erken sürümü” olarak etkinleştirilmesi konusunda duyuru yaptığı bir gönderi paylaştı. Şirketi yaklaşık bir yıl önce satın alan Musk yönetimindeki platformun temel deneyiminde yapılan bir dizi yeniliği görüyoruz. Önce adı değişti, sonra kuş uçtu daha sonra ödemelere kadar çeşitli değişiklikle “Süper Uygulama” planını yürütmeye devam etti.

elon-musk-x-2

Musk, Apple’ın iOS, Google’ın Android ve kişisel bilgisayarlarında mevcut olacak özellikler için kullanıcıların telefon numarasına ihtiyaç kalmadığını da yakın zamanda duyurmuştu. Son olarak platformda temel özellikler için yıllık 1 ABD Doları ücret talep edeceği yeni bir abonelik modelini test edeceğini açıklamıştı.

Bu yeni abonelik modelinin getirilmesinin amacının botlarla ve spam yapanlarla mücadele etmek olduğunu söyleyen X, ücretin ülkeden ülkeye döviz kuruna göre değişeceğini dip not olarak açıklamasına eklemişti. Görüntülü ve sesli arama özelliğinin ise ilk olarak Yeni Zelanda ve Filipinler’deki kullanıcılar için geçerli olacağını açıklayan Musk, abone olmak istemeyen  kullanıcıların yalnızca gönderileri görüntüleyip okuyabileceğini, video izleyebileceğini ve hesapları takip edebileceğini duyurdu.

Motorola Esnek Ekranlı Telefonu Tanıttı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu