Teknoloji

Motorola Esnek Ekranlı Telefonu Tanıttı!

Motorola'nın konsept cihazının özellikleri neler? İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Motorola, bileğine sarılabilen (Motorola Flexible Phone) gelişmiş bir telefon ekranı üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Lenovo’nun yan firması olan şirket, esnek pOLED ekranlı konsept telefonunu 24 Ekim Salı günü Lenovo Tech World 2023’te teknoloji severlere tanıttı.

Motorola Esnek Ekranlı (Motorola Flexible Phone) Telefonu Görenleri Şaşırttı!

Teknolojinin sessiz ama her daim şaşırtmasını bilen şirketi Motorola, yeni uyarlanabilir ekran konseptinin tanıtımını Lenovo Tech World 2023’te gerçekleştirdi. Bu cihaz, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bükülebilen ve farklı formlara dönüştürülebilen full-HD+ pOLED ekranla kullanıcıya sunulacak. Bu uyarlanabilir ekran konsepti, düz konumda standart bir Android telefon olmasının yanı sıra bileğe takılarak farklı bir deneyim sunuyor.

motorola-esnek-ekran

Ayrıca çeşitli stand modlarında konumlandırılacak şekilde ayarlanabiliyor. Cihazın kullanıcısına eller serbest deneyimi sunuyor olması oldukça merak uyandırıcı. Bu akıllı cihazı bir akıllı bant veya akıllı saat gibi bileğe sarılabileceğini belirten şirket, etkinlikte tüm dikkati cihazın üstüne çekti diyebiliriz. Samsung’un şu anda katlanabilir akıllı telefon alanında lider olduğunu söylemek mümkün.

motorola-esnek-ekran

Ancak bu cihazla işler değişebilir. Tüm bunların yanı sıra Motorola, kullanıcıların telefonlarını kişiselleştirmelerine olanak tanıyan yapay zeka özelliklerini de tanıttı. Bu sayede kullanıcılar, kendi tarzlarını yansıtan, AI tarafından oluşturulan farklı ekran görüntüleri oluşturmak için kıyafetlerinin bir resmini yükleyebilir veya çekebilir. Bu da ekran resmini kombinine göre biçimlendirebilecekleri anlamına geliyor.

(1:51:36’da tanıtımı inceleyebilirsiniz.)

Oppo A79 5G Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu