Sosyal Medya

WhatsApp Masaüstüne Güncelleme Yolda!

WhatsApp bir özelliği yeniden masaüstü ve web kullanıcılarına sunuyor. İşte detaylar!

WhatsApp halihazırda gönderilen bir mesajı belirli bir süre sonra silen bir kaybolan mesaj özelliği sunuyor. WhatsApp kullanıcıları tek gönderilen mesajları masaüstü ve Web sürümlerinde sunulmuştu ancak güvenlik endişeleri nedeniyle kaldırılmıştı. İkinci özellik şu anda yalnızca Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Masaüstü ve web kullanıcıları faydalanamamakta. Yeni gelecek güncelleme ile durum değişiyor. İşte detaylar…

WhatsApp Web ve WhatsApp masaüstü sürümleri için yeni özellik!

WABetaInfo raporuna göre WhatsApp, uygulamanın Web ve masaüstü sürümlerinde fotoğraf ve videolar için bir kez görüntüleme özelliğini kullanıma sunuyor. Raporda paylaşılan bir ekran görüntüsünde, Windows platformu için WhatsApp’ın çizim düzenleyicisindeki başlık çubuğunda medya için “bir kez görüntüle” seçeneğini ayarlama butonu görülüyor. Normalde bu özellik yalnızca Android ve iOS için kullanımda.

whatsapp-masaustu-2

Yayınlanan rapora göre son birkaç hafta içinde bazı kullanıcılara sunuldu. Bu seçeneği henüz herhangi bir masaüstünüzde veya Web uygulamanızda göremiyorsanız, kısa süre içinde karşınıza çıkacaktır.  Raporda, Meta’nın sahibi olduğu platformun, kamuoyunun öneri ve talepleri üzerine başlangıçta kaldırdıkları bu özelliği masaüstünde ve Web’de yeniden sunduğu belirtildi.

whatsapp-masaustu-2

İlk kaldırma işleminde güvenlik sorunları gösterildi. Ancak kullanıcılardan gelen geri bildirimler, “bir kez görüntüle” özelliğinin yararlı bir özellik olduğunu, çünkü telefonun depolama alanını tüketmeden bir medya dosyasının görüntülenmesine yardımcı olduğunu öne sürdü. Bu nedenle özellik geri güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor.

OnePlus 12 Lansman Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu