Sosyal Medya

Instagram Uygulamasını İndirmeden Reels İzlenebilecek!

Instagram'ın test ettiği yeni güncellemeyle bu mümkün olabilir. İşte detaylar!

Instagram uygulaması iOS kullanıcıları için, uygulamaya sahip olmayan kişilerin uygulamanın ana ara yüzünde Reels’i izlemeye devam etmesine olanak tanıyacak yeni bir özelliği test ettiğini duyurdu. Gelin detaylara birlikte bakalım…

Instagram Uygulaması geliştiricileri neler deniyor?

Bahsi geçen test aşamasındaki özellik 2021 yılında iOS 14 güncellemesiyle iPhone’a eklenmiş olan App Clips ile gerçekleşecek. Peki App Clips nedir? Kullanıcıların uygulamayı indirmeden önce belirli bir özelliği kullanabilecekleri ön izlemeler olarak açıklayabilmek mümkün. Yani bir nevi fragman diyebiliriz. Bunu kullanan uygulamalara TikTok örneğini verebiliriz.

instagram-uygulamasi

App Clip, iOS kullanıcılarının Instagram’ın kısa video içeriği Reels’i tarayıcı yerine uygulamanın yerel kullanıcı arayüzünde izlemesi imkanını yaratıyor. Yani bir arkadaş Whatsapp üzerinden bir Reels bağlantısını paylaşırsa, kullanıcılar artık bunu Instagram uygulamasında göründüğü gibi normal bir şekilde görüntüleyebilir olacak. Ayrıca bu özelliği kullanmak için Instagram hesabı oluşturmaya gerek kalmayacak.

Artık kullanıcılar, App Clip ile bir Reel izleyebilir, kaydırarak daha popüler videoları görebilir ve hatta bunları başkalarıyla paylaşabilir halde olacak. Yalnızca test aşamasında görüldüğü üzere altıncı video sonrasında uygulamayı indirmenizi isteyen bir ekran çıktığını belirtmek gerekiyor.

iQoo Z9 5G Geekbench’te Görüntülendi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu