Donanım ve Elektronik

iQoo Z9 5G Geekbench’te Görüntülendi!

iQoo Z9 5G'nin teknik tarafından neler olacak? İşte detaylar!

iQoo Z9 5G daha önce bazı temel özelliklerine işaret eden çeşitli sertifika sitelerinde tespit edilmişti. Şimdi Geekbench’te görüntülendi. İşte detaylar…

iQoo Z9 5G

iQoo’nun yeni akıllı telefonu  Z9 5G, Geekbench’te I2302 model numarasıyla görüntülendi. Listeye göre, telefonun tam kalbinde MediaTek Dimensity 7200 SoC yer alacak. Daha önce gerçekleşen sızıntılarda cihazın güç alacağı söylenen işlemci Qualcomm’un Snapdragon 7 Gen 3 SoC olmuştu. Bu durumu liste yalanlıyor demek yanlış olmayacaktır.

iqoo-z9-5g

Cihazda ‘k6886v1_64‘ kod adıyla yonga seti bulunan iQoo Z9 5G isimli bu model, Geekbench 6’da tek çekirdek testinde 1186, çok çekirdek testinde ise 2683 puan aldığı görüldü. Sonuçların yanı sıra modelin 8 GB RAM’e sahip olduğu ve Android 14 tabanlı işletim sistemini çalıştırdığı bu sayede görülmüş oldu. Geçmişte gelen bir sızıntıya göre cihazın 1.5K OLED ekran ve 6.000 mAh pil ile piyasaya sürüleceği iddiası bulunuyordu.

Geçmişte gerçekleşen tasarım görselleri sızıntısına göre iQoo Z9 serisinin iki modele sahip olabileceği gösterilmişti. Birincisi dokulu, diğeri degrade açık mavi arka panellere sahip iken kamera tarafında, birinde dairesel çift arka kamera ünitesiyle, diğeri  ise kare şeklinde bir kamera modülüne sahip olarak görünmekte.

Honor MagicBook Pro 16 Resmi Olarak Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu