Sosyal Medya

Elon Musk ile Twitter’ın Yeni Logosu! 24 Temmuz’da Kullanıma Geçildi!

Twitter CEO'su Yaccarino'nun ve Elon Musk'ın Twitter'da X logosunu tanıttığı görülmüştü.

Twitter’ın Yeni Logosu! Değişimler bitmiyor! İşte detaylar..

Elon Musk ve Twitter CEO’su Linda Yaccarino, Pazartesi günü sosyal medya platformu için  tanıdık mavi kuş sembolünün yerine siyah zemin üzerine beyaz bir X içeren bir logo kullanılacağını açıkladı. Şirketin San Francisco’daki ofislerine yansıtılan logonun bir resmini de yayınlayan Yaccarino, “X burada! Haydi bunu yapalım,” diye tweet attığı görüldü. Hem Yaccarino’nun hem de Musk’ın Twitter paylaşımında X logosu bulunmakta. Ancak Twitter’ın mavi kuşu sabah platformda hala görünür durumdaydı.

Twitter’ın Yeni Logosu!

Musk, Pazar günü yaptığı bir gönderide Twitter’ın logosunu değiştirmek istediğini söyledi ve milyonlarca takipçisine sitenin renk düzenini maviden siyaha değiştirmeyi tercih edip etmeyecekleri konusunda bir anket oluşturarak kullanıcıların fikirlerini değerlendirdi. Siyah uzay temalı bir arka plana karşı stilize edilmiş bir X resmi yayınladı. Ayrıca “geçici X logosuna” atıfta bulundu ve “yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” dediği bir Tweet attı.

twitterin-yeni-logosu

 

Musk, “X” altındaki Tweet’lerin ne olarak adlandırılacağını soran bir Tweet’e yanıt olarak “x’ler” yanıtını verdiği görüldü. Orijinal Twitter logosu, 2012 yılında üç kişilik bir ekip tarafından tasarlanmıştı. Tasarımcılardan biri olan Martin Grasser, “Logo, neredeyse küçük bir “e” harfi gibi, çok küçük boyutlarda basit, dengeli ve okunaklı olacak şekilde tasarlanmıştı.” dedi. Musk, geçen yıl Twitter satın alımını tamamlamadan haftalar önce, şirketi satın almanın X adlı bir “her şey uygulaması” yaratma tutkusunu üç ila beş yıla hızlandıracağını açıkça belirtmişti.

Musk, “bazı şeylerin duygusal değeri” olduğunu söyleyerek x.com’u 2017’de PayPal’dan satın aldı. Musk, 1999 yılında bir çevrimiçi banka olarak x.com’u kurdu ve daha sonra PayPal’a dönüştürmüştü. Twitter’ın platformdaki resmi sayfası “X” olarak yeniden adlandırılırken, x.com alan adı şu an için aktif değil. Yaccarino Pazar günü attığı Tweet’te “X, ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık merkezli – fikirler, mallar, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir.” dedi.

twitterin-yeni-logosu

5 Haziran’da Twitter CEO’su olarak göreve başlayan NBCUniversal’ın eski reklam şefi Yaccarino, sosyal medya platformu reklam gelirindeki düşüşü tersine çevirmeye çalışırken görevi devraldı. Twitter’ın devralınmasından bu yana şirket, işten çıkarmalar, reklam veren sayısında keskin bir düşüş ve Meta’nın Twitter’a yanıtı olan Threads’in meteorik yükselişiyle çalkantılı dönemlerle karşı karşıya kaldığının ise globalde konuşulduğunu belirtelim.

Oppenheimer Vizyonda! 65mm Geniş Formatla!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu