Sosyal Medya

Elon Musk ile Twitter Arasında Olumsuz Gelişmeler!

Dünyanın en zengin insanı ile Twitter arasında gerginlik devam ediyor.

Dünya’nın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’ın Twitter’ı alacağı yönünde bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Twitter yönetim kuruluyla Elon Musk arasında geçen olaylardan sonra anlaşmaya varılmış gibi gözüküyordu fakat, işler beklenildiği gibi gitmedi.

Musk, geçen yaptığı şaşırtıcı açıklamada Twitter’ı almaktan vazgeçtiğini açıkladı. 44 milyon dolarlık anlaşmayı feshedince sosyal medya devi Twitter, Musk’ı dava etmeye karar verdi. Twitter ve Musk’ın arasında uzunca bir hukuk mücadelesi başlayacak gibi gözüküyor.

Uzmanlar aylarca hatta yıllarca sürebilecek bu hukuki mücadelenin sonucunda, Musk’ın itibarina, yapacağı işlere ve hatta çalışanlarının moraline kadar zarar görebileceğini düşünüyor. Elon Musk’ın bu zamana kadarki süreçte keskin bir dille attığı tweetler, davada aleyhine sonuçlar doğurabilir.

Elon Musk, Twitter
Elon Musk, Twitter

Musk Twitter’daki şahsi hesabından, maalesef çoğu konuyu tiye alan paylaşımlarda bulunuyor. NASA’nın James Webb Uzay Teleskobu paylaşımlarından sonra da bu tarz bir paylaşımda bulunmuştu.

Ayrıca Musk, Twitter’ı almayı düşündüğünü söylediğinden beri, şirketin hissesi %40 düşmüş durumda.

Twitter tarafından Delaware Chancery Mahkemesine yapılan şikayet dilekçesinde, “Birleşme anlaşmasının imzalanmasından bu yana Musk, Twitter’ı ve anlaşmayı defalarca kötüleyerek Twitter için ticari risk ve hisse fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı yarattı.” ifadeleri yer alıyor.

Fakat Musk, dava edileceğini beklemiyor olacaktı ki, hazırlıksız yakalandığı davanın 2023’e kadar ertelenmesini rica etti. Karşı taraftan henüz yanıt gelmemiş olsa da şirket Musk’ın, Tesla’nın işleri kötü gittiği için anlaşmadan bahaneler üreterek çekildiğini düşünüyor ve Twitter‘ın, Musk’ın üzerine gideceğini düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu