İnternet

WhatsApp Üçüncü Taraf Sohbet Özelliğinde Güncelleme!

WhatsApp kullanıcılarının üçüncü taraf sohbetlerini tamamen devre dışı bırakma seçeneğine de sahip olacağı bir güncelleme duyuruldu. Gelin beraber bakalım…

WhatsApp üçüncü taraf mesajları için yeni bir destek ekleyeceğini duyurdu. Durumla ilgili kaynakların hazırladığı rapora göre Meta’ya ait platform, kullanıcıların yalnızca özelliği açıp açmamayı seçmelerine izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda hangi uygulamalara bağlanacaklarına da karar vermelerine olanak sağlayacak. İşte detaylar!

WhatsApp Üçüncü Taraf Sohbet güncellemesi ile kontrol sende!

Tahminlere göre WhatsApp’ın bu özelliği AB’nin yeni Dijital Pazarlar Yasası’nın yürürlüğe gireceği 6 Mart’tan önce gelecek. Gelecek olan 2.24.6.2 sürümündeki yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaşan WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, üçüncü taraf sohbetleri adı verilen yeni özellik, AB içindeki bölgeler için bir birlikte çalışabilirlik özelliği olacak.

WhatsApp Üçüncü Taraf

AB yeni girecek yasasına göre, kullanıcıların birden fazla uygulama indirmeye gerek kalmadan farklı mesajlaşma uygulamaları üzerinden diğer kullanıcılarla konuşabilmelerinin bir yolunun bulunması zorunlu kılındı. WhatsApp kullanıcıları güncelleme ile Telegram vb. diğer platformlardaki kullanıcılara mesaj gönderebiliyor olacak. Resmi paylaşılan rapor ile Ekran görüntüsünde Üçüncü taraf sohbetleri etiketi altında yeni bir arayüz sayfası görülebiliyor.

Ek tanımlanan butonun altında açılan başka kullanıcılara hangi uygulamalara bağlanılacağı konusunda kontrol vermesi beklenen Seçilen uygulamalar sekmesi görülüyor. Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar bu özelliği kullanmak isteyip istemediklerine, ne kadar süreyle kullanmak istediklerine ve hangi uygulamalara bağlanmak istediklerine karar verebiliyor olacak.

iQoo Z9 5G, Lansman Öncesinde Onay Aldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu