Donanım ve Elektronik

Xiaomi 14T Pro Göründü!

Teknoloji şirketi Xiaomi, 14T Pro isimli bir model üzerinde çalışıyor. IMEI veri tabanında görünen cihazın güce odaklı bir akıllı telefon olduğunu söylemek mümkün. İşte detaylar!

Kısa süre önce Xiaomi 14 serisi dünya çapında piyasada yer almaya başlamıştı.  Fakat şu an şirketin çalışmalarına hız kesmeden devam ettiği aktarıldı.” Xiaomi 14T” üzerinde çalıştığı duyuruldu. Tahmin edeceğiniz üzere geçtiğimiz yıl tanıtılan Xiaomi 13T serisinin yerini alacak olan bu akıllı telefonun bazı önemli iyileştirmeler getirmesi bekleniyor. Cihazın Pro modeli ise kısa süre önce IMEI veri tabanında ortaya çıktı. İşte detaylar!

Xiaomi 14T Pro neler vadediyor?

Teknoloji kaynakların raporlarına göre yeni gelecek bu cihaz aslında Redmi K70 Ultra’nın yeniden adlandırılmış bir versiyonu olacak. Bu kanıya varmalarının sebebi ise oldukça basit. Çıkmadan önce “rothko” kod adıyla test sitelerinde görülen Redmi K70 Ultra gibi 14T serisi içinde aynı kod ad kullanılıyor.

Şimdilik cihaz ile ilgili tüm detaylar henüz açıklanmadı. Ancak cihazın tam kalbinde MediaTek Dimensity 9300 olacağı aktarıldı. Bu yonga, TSMC’nin 4nm sürecine dayanıyor ve 3.25GHz’de çalışan bir adet Cortex-X4 çekirdeği, 2.85GHz’de çalışan üç adet Cortex-X4 çekirdeği ve 2.0GHz’de çalışan dört adet Cortex-A720 çekirdeği içeriyor.

xiaomi-14t-pro

GPU tarafında ise Mali-G720 Immortalis MP12 bünyesinde barındırıyor. Teknoloji kaynaklarının aktardıklarına göre akıllı telefon 120W hızlı şarj desteğine sahip 5.000mAh bataryadan ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayacak. Tüm bunların yanı sıra 24GB LPDDR5T RAM, 1TB UFS 4.0 depolama alanı da bulunacak. Cihazın ekran kısmında 144Hz yenileme hızına sahip bir panel yer alacak.

Henüz cihazın çıkış tarihi hakkında bir bilgi bulunmamakta. Redmi K70 Ultra modelinin ağustos ayında tanıtılması bekleniyor.

WhatsApp Üçüncü Taraf Sohbet Özelliğinde Güncelleme!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu