Sosyal MedyaİnternetTeknolojiYapay Zeka

TikTok ”Metinleri Görsele Çeviren” Efekt Ekledi!

Video paylaşma ile beraber canlı yayın imkânı da sağlayan sosyal medya platformu TikTok, uygulama içine özellikler eklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde popüler platform TikTok‘un arama motoru olma yönünde getirdiği yenilikten sizlere bahsetmiştik. Bu yenilik ile bazı anahtar kelimelere bağlantı ekleniyor ve tıkladığınızda, uygulama sizi konuyla alakalı içeriklere ve arama sayfasına yönlendiriyor.

TikTok, Google’da da benzer bir modeli olan metinleri görsele çevirmeyi test ediyor.

Son zamanlarda metin-görsel endeksli yapay zekâ modelleri oldukça yaygın. OpenAI firmasının DALL·E servisi, Google’ın Imagen modeli gibi birçok örnek bulunuyor. Bahsi geçen projeler, oluşturduğunuz metin öbeklerine göre yapay zekâ desteği ile size bir görsel sunuyor. İsteyeceğiniz görseli betimlemek ise sizin hayal gücünüze kalmış.

TikTok metinleri görsele çeviren efekt
TikTok metinleri görsele çeviren efekt

Bu modellerden ilham alan TikTok, bünyesine ”metinleri görsele çeviren” efekt ekledi.

”AI Greenscreen” isimli efekt, ilham aldığı modeller kadar olmasa da, oluşturulan metinlerden görsel elde edebiliyor. Hayal gücü kullanıldığında çok iyi işler ortaya çıkarabileceğiniz platformda, oluşturulan görseller arka plan olarak kullanılabilecek. Söz konusu efekt, potansiyel içerik üreticileri için çok kullanışlı olacak gibi görünüyor.

Büyük ihtimalle sistem, her görsel oluşturduğunda kendini geliştirerek daha iyi sonuçlar sunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu