Dijital Platformlarİnternet

Spotify Yazın Çok İşe Yarayacak Özellikleri Deniyor!

Müzik veri akışı ve podcast servisi hizmetleri sunan, sınırsız müzik dinleyebileceğiniz, aylık abonelik sistemiyle çalışan dijital müzik platformu Spotify, özellikle yaz ayları için bayılacağınız özellikler getiriyor.

Online iletişimin fazlaca arttığı şu dönemlerde, insanlar sosyalleşmek için dijital platformları sıkça kullanır oldu. Oturduğumuz yerden vakit geçirebildiğimiz uygulamalar, daha eğlenceli hale gelmek için bünyelerine birçok özellik ekliyor.

Geçtiğimiz günlerde uygulamanın, çalma listelerine ses kayıtları ile tepki verebileceğimiz ve ses kayıtlarımızı podcast olarak yayınlayabileceğimiz özelliğinden bahsetmiştik.

Spotify, dinlediğiniz müziklere göre tatil yeri önerisi yapacak.

Spotify ve easyJet iş birliği ile geliştirilen özellik, tatil yeri arayışında olan kullanıcılar için ”Listen and Book” özelliğini geliştirdi. easyJet şirketi, Avrupa’nın birçok ticaret ve eğlence merkezini birleştiren, düşük bütçeli hizmetleriyle tanınan bir havayolu şirketi.

EasyJet ile birlikte geliştirilen özellik, dinlediğiniz müziklere göre size birçok tatil yeri önerisinde bulunacak. Kulağa eğlenceli gelen özelliğe, easyJet’in kendi sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Web sitesine,uygulama üyeliğinizle giriş yaptığınız takdirde, bu eğlenceli hizmete ulaşabiliyorsunuz.

Web sitesine giriş yapın, ”Let’s Do It”e tıklayın, uygulama üyelik bilgilerinizi girin ve eğlenceye katılın. Web site, seyahat önerilerinin yanı sıra, size çalma listeleri de oluşturabiliyor. Seyahat meraklıları için, güzel bir vakit öldürme sitesi gibi gözüküyor.

Spotify Listen&Book
Listen&Book

Spotify, konser bilet satmaya da başlıyor.

Kullanıcı sayısını arttırma konusunda iddialı olan platform, bünyesinde konser biletleri de satmaya başlayacak. Spotify Tickets olarak adlandırılan yeni hizmetle, uygulama üzerinden bilet alabileceksiniz.

Henüz belirli sanatçıların birkaç konseri üzerinden test ediliyor olsa da, platformun oluşturduğu site üzerinden konser detayı, bilet fiyatı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Mevcut konserlere, bu site üzerinden giriş yaparak, satın alım gerçekleştirebilirsiniz. Site üzerinde şu an, Limbeck, Annie DiRusso, Osees, Crows, TOKiMONSTA, Four Year Strong ve Dirty Honey gibi sanatçılar listeleniyor.

Platform henüz üçüncü taraflar adına satış yaptığınız açıkladı yani, bilet fiyatlarını ve adetlerini belirleyemiyor. Spotify hesabına ihtiyaç duyulan satın alım işlemi gerçekleştiği takdirde, fatura kesiliyor ve e -posta adresinize gönderiliyor.

ABD’de de kullanıma sunulan Spotify Tickets özelliğinin, Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Spotify Canlı Etkinlikler
Uygulamada Canlı Etkinlikler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu