Dijital Platformlar

Amazon Prime Artık 7,90 TL Olmayacak!

Amazon Prime artık kullanıcı ücreti en düşük olan platform değil. Bugün itibari ile zam geldi.

Amazone Prime’ a zam geldi . Peki Amazon Prime’ ın yeni fiyatı kaç TL? İşte detaylar.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından olan Amazon, Türkiye’de faaliyet gösterdiği günden bu yana 7,90 TL olan Prime abonelik bedeline zam kararı aldı. Peki gelen zam sonrası abonelik bedeli ne kadar oldu? Yeni kullanıcılarına ilk 30 gün ücretsiz olarak sunulan Amazon Prime, bugün itibarı ile 39 TL ücret karşılığında kullanıma sunulacak. Gelen bu zamla abonelik ücretine yaklaşık yüzde 400 oranında gerçekleştirilmiş oldu.

Amazon Prime’a zam!

Amazon Prime, kullanıcılarına Prime Video ve Prime Gaming  gibi hizmetleri sunduğu abonelik paketi olarak hizmet sağlamakta. Bu paketler kullanıcılara sunduğu içeriklerle Türkiye pazarında oldukça ilgi çekiyor. Pazara ilk olarak 2015 yılında giriş yapan Amazon, düşük fiyatı ile müşterilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Fakat şirket artan maliyetler ve rekabet nedeniyle yeni bir paket bedeli belirlemek zorunda kaldı.

Amazon Prime
Prime Gaming

Amazon Prime ile sahip olabileceğiniz hizmetler arasında: Prime Alışveriş ( ücretsiz ve hızlı teslimat, özel indirimler gibi pek çok avantaj), Prime Video ( binlerce film, dizi ve orijinal içeriklere erişim), Prime Gaming ( abonelerine özel oyun ve oyun içi ödüller), Prime Day (sadece abonelere özel indirimli alışveriş etkinliği) bulunmakta.

Amazon Video
Amazon Video

Tüm bunların yanı sıra Amazon pazarda pek çok kez zam yapan rakiplerinin yanı sıra bunca süre zam getirmemişti. Fakat Amazon’un Türkiye pazarı için belirlediği fiyat artışı sonrası pek çok kullanıcı aboneliğini iptal ettiğini aktardı. Tüm bunları bir kenara bıraktığımızda pek çok platformdan hala uygun hizmet sağladığını, paket avantajları da göz önünde bulundurulursa yeni kullanıcılar elde edebilir ya da hali hazırda abone olanlar aboneliğini sürdürecektir.

Instagram Mavi Tik Nedir? Sadece Bir Günde 44 Milyon Sattı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu