PC OyunlarıDijital Platformlar

GeForce NOW’dan 200 Saat Kısıtlaması!

GeForce NOW'dan Türkiye'ye özel kısıtlama kararı alındı.

GeForce NOW’dan 200 Saat Kısıtlaması! İşte detaylar.

NVIDIA GeForce NOW her hafta yeni oyunlar ve fazlası ile güncellenmeye devam ediyor. Kullanıcılar için sunulmakta olan oyunlar NVIDIA Tesla ekran kartlarının kullanıldığı servisin kütüphanesinde tutuluyor. Bu oyunları oynayabilmek adına yüksek internet bağlantısı ile güçlü ekran kartlarının yanı sıra işlemciler ile RTX/ DLSS destekli bir şekilde üst seviye kalitede oynayabilirsiniz.

Türkiye’de GAMEPLUS adlı şirket tarafından oyun severlere sunulan GeForce NOW Türkiye’ye özel  bir kısıtlama kararı alındığı açıklandı. Bahsi geçen kısıtlamaya göre, Premium üyelerinin de sınırsız oyun oynayabilme hakları da sınırlandırılacak.

GeForce NOW’dan 200 Saat Kısıtlaması!

GeForce Now NVIDIA tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir marka olarak açıklanabilir. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışıyor. NVIDIA GeForce NOW abonelik fiyatları geçtiğimiz haftalarda zamlandırılmıştı. Açıklanan zam haberinden sonra şimdide Türkiye’ye özel olarak uygulanacak bir sınırlandırma duyurusu gerçekleşti.

GeForce NOW'dan 200 Saat Kısıtlaması!

Geçtiğimiz gün itibari ile uygulanmaya başlanan kararın sonucunda, ülkemizde Premium üyelik sahibi olan kullanıcılar artık sınırsız oyun oynayamayacak. Aylık sadece en fazla iki yüz saat oyun oynayabilme imkanları olacak. Ufak bir hesaplama yaptığınızda bir kullanıcı artık günde sadece yaklaşık yedi saat oyun oynayabilecek.

“Son dönemlerde GAMEPLUS’a kayıtlı bazı Premium hesapların oyun deneyimini ve servis kapasitesini kötü yönde etkileyen sonuçları olan; amacı dışında uygunsuz kullanımları tespit ettik. Ne yazık ki; bu tür kullanımlar Premium kullanıcılarımızın oyun deneyimini negatif etkilemektedir.”

Sağlayıcı şirket GAMEPLUS’ ın kullanıcılarına gönderdiği e-posta içerisinde, oyun oynama süresine uygulanan kısıtlamanın sebebi belirtilmiş olduğunu görüyoruz. Bazı kullanıcıların Premium hesaplarını uygunsuz kullanması sebebi ile böyle bir karar aldıklarını özellikle belirtiyorlar. Uygunsuz kullanımların servis kapasitesi ve oyun deneyimini olumsuz yönde etkilediğinin altını çizelim. alınan bu kararın sebebi bu tür uygunsuz davranışların ve doğurduğu sonuçların önüne geçmek ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak.

Steam 2024’te, Windows 7 ve 8 Desteğini Kaldıracak!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu