PC Oyunları

PlayStation 5 Pro Detayları Açıklandı!

Çıkışı beklenen PS5 Pro konsolunun CPU ve sistem belleği performansına öncelik tanıyor. İşte detaylar!

Geçtiğimiz hafta PlayStation 5 Pro ile ilgili büyük bilgiler sızdırılmıştı. Yeni yapılan açıklamaya göre konsolun CPU ve sistem belleği performansı ile diğer GPU ayrıntıları belli oldu. Detaylar haberimizde…

PlayStation 5 Pro detayları gelmeye devam ediyor!

Oyun dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Tom Henderson, daha önce yapılan sızıntıların gerçek olduğunu doğruladı. Ek olarak da konsol hakkında bazı yeni detayları ortaya koyan yeni bir raporu teknoloji severler ile paylaştı. Hazırladığı rapora göre PS5 Pro CPU’su mevcut temel modelle aynı olacak ancak High CPU Frequency modu sayesinde 3,85 GHz’e çıkabilecek. Bu sayede yüzde 10’luk bir kazanım elde edeceğinin altını çiziyor. Sistem belleği kısmında da benzer bir hız artışı görülecek.

playstation-5-pro

Tüm bunların yanı sıra temel konsol modelinde BVH4 (Bounding Volume Hierarchy) içeren 18 WGP yer almaktaydı. Yeni modelde bu yapı BVH8 ile desteklenen 30 WGP’ye (60 CU) sahip yeni bir GPU ile güncellenerek kullanıcıya sunulacak. Cihaz hem RDNA4 mimarisinin hem de PS5 Pro’nun saf performanstan ziyade özellikle RT ve yapay zeka tarafına ağırlık vereceği sonucunu elde etmemizi sağlıyor. Sony’nin lansman için 2024 tatil sezonunu hedeflediği söyleniyor.

Yapay Zeka Grok Açık Kaynak Olarak Sunuldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu