PC Oyunları

Gears of War E-Day Duyuruldu!

Microsoft, Summer Game Fest kapsamındaki Xbox Games Showcase etkinliğinde bilimkurgu shooter serisinin en yeni oyunu Gears of War E-Day’i resmen tanıttı. İşte detaylar!

Gears 5’in piyasaya çıkmasının üzerinden yaklaşık dört yıl geçtikten sonra, The Coalition, Gears of War: E-Day’i Xbox Games Showcase sırasında sürpriz bir duyuru ve etkileyici bir fragmanla duyurdu. Stüdyo, bu beklenen orijinal hikayeyi Unreal Engine 5 kullanarak nasıl sıfırdan oluşturduklarına dair bazı detaylar da paylaştı. Ancak, oyunun çıkış tarihi veya çıkış aralığı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Gears of War E-Day Geliyor!

Gears of War: E-Day, Locust’ların Sera dünyasında ilk kez ortaya çıkışını gösteren bir fragmanla tanıtıldı. Videoda, serinin orijinal kahramanları olan Marcus Fenix ve Dom Santiago’nun genç halleri, Locust istilasına karşı verdikleri ilk mücadelelerde görülüyor. Son oyunlarda düşüş yaşayan Gears serisinin kökenlerine dönmesi ve başlangıç hikayesine odaklanması, doğru bir karar olarak değerlendiriliyor.

gears-of-war-e-day

Oyunun Yaratıcı Detayları

Kreatif Direktör Matt Searcy, Gears of War E-Day’in tamamen yeni bir oyun hissi vereceğini ancak Gears serisinin kendine özgü özelliklerini koruyacağını belirtiyor. Searcy, “Gears’ı benzersiz kılan tonu ve atmosferi yeniden ele alıyoruz, ancak oynanışı her zamankinden daha iyi hale getirecek yeni teknikler, süreçler ve teknolojiler kullanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Oyunun Hikayesi

Gears of War: E-Day, orijinal Gears of War’daki olaylardan 14 yıl öncesini konu alıyor ve Locust’un Sera’da ilk kez ortaya çıkışını anlatıyor. Oyun boyunca, hazırlıksız bir dünyanın Locust gibi bir tehditle nasıl başa çıktığı gösteriliyor. Hikaye, genç Marcus ve Dom’un perspektifinden anlatılıyor.

Teknik Gelişmeler

Unreal Engine 5’in kullanımıyla birlikte görsel anlamda büyük bir sıçrama yapılacağı öngörülüyor. Coalition, Gears 5’e kıyasla 100 kat daha fazla çevre ve karakter detayı, donanımsal raytraced aydınlatma, yansımalar, gölgeler, yeni nesil yıkım ve animasyonların Gears of War: E-Day’de yer alacağını belirtiyor. Gears of War serisi, Xbox’a özel bir marka olduğu için büyük olasılıkla Gears of War: E-Day, sadece Xbox ve PC platformlarına çıkacak. Fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

gears-of-war-e-day

Oppo Reno 12F 5G Özellikleri Neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu