PC OyunlarıEğlence

Ubisoft E3 2023’te Bulunmayacak!

Ubisoft E3 2023'ten çekildiğini açıkladı.

Ubisoft E3 2023’te Bulunmayacak! Peki neden? Gelin birlikte bakalım. Oyun yayıncısı Ubisoft E3 2023’ten çekildi. Kendi etkinliğine ev sahipliği yapma kararı aldığını açıkladı. Oyun yayıncısı şirket bunun yerine 12 Haziran’da bir Ubisoft Forward Live etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Şirket bu yılki E3 etkinliğine katılmayı planlamadığını açıkladı. Oyun yayıncısı VGC’ye yaptığı açıklamada, “farklı bir yöne gitmeye” ve bunun yerine 12 Haziran’da Los Angeles’ta kendi ayrı Ubisoft Forward Live etkinliğini düzenlemeye karar verdiğini duyurdu. Haber, şirketin CEO’su Yves Guillemot’un E3 katılımını ‘ gösterecek çok şey ‘ ile teyit ettiği geçen ay ki yatırımcı görüşmelerinden sonra alındığını belirtti. PlayStation, Xbox ve Nintendo’nun Ocak ayında yazın gerçekleşecek olan video oyunu etkinliğinden çekilmesiyle, E3 2023’te yer alması beklenen herhangi bir büyük yayıncı artık bulunmuyor.

Ubisoft E3 2023’te Bulunmayacak!

E3, yıllar boyunca sektör genelinde unutulmaz anlar yaşattığı aşikar. Ubisoft sözcüsü VGC’ye “Başlangıçta resmi bir E3 varlığına sahip olmayı amaçlamış olsak da, daha sonra farklı bir yöne doğru hareket etme kararı aldık” diyor. “Yakında oyuncularımızla daha fazla ayrıntı paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” Diye de açıklamasına ekliyor. Yaklaşan E3 etkinliği, pandemik iptallerden bu yana ilk yüz yüze gelişlerini  işaret ediyor ve daha önce New York Comic-Con ve Pax kurma deneyimine sahip olan ReedPop tarafından yürütülüyor.

Ubisoft E3 2023

Katılımcıların kim olduğuna gelince, organizatörler daha önce ‘AAA şirketlerinin indie darlings ve teknoloji şirketlerinin fuara kadar duyurulacağını’ belirtmişti. İlgilenenler, 13-16 Haziran tarihleri arasında Los Angeles Kongre Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan etkinlikle E3 web sitesinde kayıt yaptırabilecekler. Geoff Keighley’in yalnızca dijital olan Summer Game Fest’i, şirketlerin fiziksel bir stant için büyük meblağlar ödemeden oyunlarını pazarlamasının tamamen uygun olduğunu kanıtladığından, büyük yayıncıların E3’ten geri adım attığını görmek şaşırtıcı değil.

Tıpkı Ubisoft gibi, Microsoft da 11 Haziran’da Bethesda’nın çok beklenen uzay RPG’si Starfield için bir sunuma dönüşen bir Xbox Games Showcase planladığı konuşulmaktaydı. Bunun yanı sıra PlayStation , yeni oyunları ve güncellemeleri sergilemek için ara sıra State of Play etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Geçen ay, ReedPop Başkanı Lance Fensterman, organizasyonun E3 ile ilgili olarak ‘topluluğun büyümesi ve katılımından’ memnun olduğunu ima ettiği bir paylaşımda bulundu. Fensterman bir röportajda, “Katılımcıları onayladığımız zamanlarda, ayrıntılar sağlamlaştıkça ve katılımcılar kendi ayrıntılı planlarını hazırladıkça daha fazlasını paylaşmaya can atıyoruz” şeklinde bir açıklama da daha önce yapmıştı.

Ubisoft E3 2023’te olmayacağı kesinleşmiş oldu. Ubisoft Forward Live etkinliğinin 12 Haziran’da yapılması planlanmakta. Bu konuyla ilgili ayrıntılar zamanı geldikçe açıklanacaktır. Anca şimdilik bilinenler sadece bunlarla sınırlı.

GeForce NOW’dan 200 Saat Kısıtlaması!

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu