EğlencePC Oyunları

Sackboy PlayStation 5 Sonrası PlayStation Plus’a Geliyor!

Sackboy yakında PlayStation Plus'ta olacağı duyuruldu.

Sackboy PlayStation 5 Sonrası PlayStation Plus’a Geliyor! İşte detaylar.

İlk olarak PlayStation 5 ile oyun severlerin beğenisine sunulan Sackboy: A Big Adventure, diğer bir kaç seçenek olan oyunun gölgesinde kalıp yeteri kadar bir ilgi görmemişti. Tüm yaşanan hayal kırıklıklarından sonra çıktığı dönemden bu yana oyunu merak eden kitlenin kırgınlığını düzeltme vakti artık geldi. LittleBig Planet evreninden çıkan bu oyunun yakında PlayStation Plus’ta yerini alacak. Geliştirici şirket Sony’nin açıkladığı bilgilere göre, PlayStation Plus kullanıcıları 4 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri arasında oyuna erişim sağlayabilecek.

Sackboy PlayStation Plus’a Geliyor!

LittleBig Planet ‘ten türeyen Sackboy, seriden daha farklı bir deneyim sunacağa benziyor. LittleBig Planet’in normalde odak noktası çevre etkileşimi ve yaratıcılık olurken, bahsi geçen oyunumuzun merkezinde tamamen ana karakterin akrobatik yetenekleri bulunuyor. Bu oyunun ortak çalışma mekaniğinde aynı anda dört oyuncunun birlikte mücadele etmesine olanak sağladığını söyleyebiliriz. Yani bu da Sackboy oyunun bir aile oyunu olabileceği ve oyun gecelerine yeni bir soluk getirebileceği anlamına gelebilir.

Sackboy

Sackboy PlayStation Plus’a gelen tek yeni oyun olmadığının altını çizmemiz gerekiyor. Şirketin abonelerine nisan ayında sunacağı oyunlar arasında ” Birinci Şahıs Nişancı Oyunu” olarak anılan Meet Your Maker ve RPG formatındaki Tails of Iron da bulunuyor. Meet Your Maker oyununu bilmeyenler için kısaca şu şekilde açıklayabiliriz. İçeri sızmaya çalışan oyuncuları tuzağa düşürmek, yenmek ve öldürmek için ölüm tuzaklarıyla dolu bir labirent inşa ediyorsunuz.

Çeşitli özelleştirilebilir blokları, tuzakları ve gardiyanları kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Çığır açan yapay zekâ kayıt sistemiyle gardiyanlarının devriye yollarını önceden kaydetme şansı bulabiliyorsunuz. Tails of Iron oyunu bilmeyenler için özetlemek gerekirse, savaş yorgunu, kasvetli bir ülkede geçen oyun, acımasız dövüş mekaniklerine sahip elle çizilmiş bir RYO Macera oyunu olarak açıklanabilir. Fare Hanedanı’nın varisi Redgi olarak, acımasız Kurbağa Klanı ve gaddar liderleri Greenwart’ı sürgün et ve parçalanan Krallığını eski haline döndürme çabasını anlatmakta.

Ubisoft E3 2023’te Bulunmayacak!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu