İnternetDijital PlatformlarPC Oyunları

Steam 2024’te, Windows 7 ve 8 Desteğini Kaldıracak!

Steam 2024'te, Windows 7 ve 8 desteğini kaldıracağını açıkladı.

Steam 2024’te, Windows 7 ve 8 Desteğini Kaldıracak! İşte detaylar.

Genellikle oyun severlerin en çok tercihi olan platform Steam, önümüzdeki sene güncel Windows versiyonları ile devam etme kararı aldı. Steam yaptığı açıklamaya göre artık 2024 yılı itibarı ile Windows 7 ve Windows 8 desteğini sonlandıracak.

Oyuncuların hizmet performans platformu olarak andığı Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilmekte olan, dijital dağıtım, hak yönetimi ve çok oyunculu oynayış imkanı sunan dijital bir platform olarak açıklanabilir. Tüm bunların yanı sıra platform iletişim imkanı da sunmakta. Oyunların global olarak dağıtımı ve internet üzerinden yayıncılığını da üstlenmektedir. Bu zamana kadar oyun severlerin 1 numarası olan platform Windows 7 ve Windows 8 için de kullanıma açıktı. Şirketin aldığı karar sonucunda bu durumun değişeceği açıklandı.

Steam 2024’te, Windows 7 ve 8 Desteğini Kaldırıyor!

Steam 2024 yılında Windows 7 ve Windows 8 için güncellemeleri durdurma kararı aldığını duyurdu. Steam belli aralıklarla güncellemeleri kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşaması için sağlamaktadır. Güncellemeler genel olarak sürüm değişikliği ile de alakalı olabiliyor. buna bir örnek vermemiz gerekirse, Microsoft 7 için desteği 2020 yılında sonlandırmıştı.

Steam 2024'te, Windows 7 ve 8 Desteğini Kaldıracak!

Windows 8.1 desteği de Ocak ayı başlarında sonlandırıldığı duyurulmuştu. Bu durum elbette bir başka sonucu doğuruyor. Oyun sektöründe boy gösteren büyük şirketler de ayak uydurarak işletim sistemlerini değiştiriyorlar. Eğer bu değişime ayak uydurmasalar oyun bilgisayarları işlevselliğini kaybedecektir. Çünkü oyunlar ve uygulamalar bir süre sonra işletim sistemlerine destek alamamaya başlarlar.

Bu durum sadece Steam ile sınırlı değil pek çok şirket destek durumunun bazı sistemlerde desteklenmeyeceğini duyurmaya hızla devam ediyor. Steam şirketi bu duyuruyu “Destek sayfası” ndan kullanıcılarına aktardı. Steam 2024 yılında bahsi geçen işletim sistemlerinde tamamen desteği bırakacak. Bu nedenle satın aldığınız bir oyunu ya da uygulamayı aktif olarak kullanmak isterseniz mecburen yeni bir Windows sürümüne geçmeniz gerekiyor olacak.

Buna benzer bir duyuruyu yakın zaman da Epic Games gerçekleştirmişti. Eğer oyun ya da uygulamaları kullanmaya devam etmek istiyorsanız mecburen gerekli sistem değişikliklerini yapmanız gerekecektir. Peki şirketler neden bu kararı alıyor? Sizde yorumlarda bu konudaki fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

PUBG Mobile 2023 Ramazan Etkinlikleri Başladı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu