Dijital Platformlarİnternet

Netflix Türkiye Üyelik Ücretlerine Zam Geldi! 2023’ün İlk Zammı!

Netflix Türkiye kullanıcılarına kötü haber. Yılın ilk zammı geldi!

Netflix Türkiye kullanıcılarına kötü haber. Yılın ilk zammı geldi!

Netflix Türkiye ücretleri için 2023’ün ilk zammı yolda, şimdi, yarın derken bugün geldi. Şirket son olarak 2022’nin eylül ayında abonelik fiyatlarında zam yaparak değişikliğe gitmişti. Gelen bu zam ile beraber şu an Netflix paketlerinin Türkiye fiyatı aylık 63,99 TL ila 130,99 TL arasında değişmekte.

Netflix Türkiye Üyelik Ücretlerine Zam Geldi!

Zam gelmeden önce 2022 Eylül ayında belirlenen Netflix’in temel paketi ayda 45,99 TL karşılığında alınmaktaydı. Yeni gelen zam ile bu paketin fiyatı 63,99 TL’ye yükseldi. 480p çözünürlük desteği sunan bu paket, aynı anda sadece tek bir cihazda içerik izlemeye hak tanıyor. Bu pakete telefon, tablet, bilgisayar ve TV üzerinden erişmek elbette ki mümkün. Sadece artık şifre paylaşımı noktasında önlemler alınmış gibi görünüyor.

Standart paket ücreti 2022 yılı son zammı ile 69,99 TL olarak aylık ücreti belirlenmişti. Yeni gelen zam ile birlikte 97,99 TL’ye yükseltildi. Full HD (1080p) çözünürlük desteği sunmakta. Aynı anda iki farklı cihazda içerik izleme imkanı sunuyor. Bu pakete de yine telefon, tablet, bilgisayar ve TV üzerinden erişilebiliyor olacaksınız.

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Özel paketin ücreti ise geçtiğimiz yıl, aylık 93,99 TL idi. Şimdi ki zam ile birlikte aylık ücreti ise 130,99 TL’ye ulaştı. Ultra HD (4K) ve HDR video kalitesi sunan bu paket, aynı anda dört farklı cihazda içerik izlemeyi mümkün kılmakta. Netflix Türkiye’ye geçtiğimiz yıl iki defa biri Nisan, diğeri ise Eylül ayında olmak üzere zam uygulanmıştı.

Netflix platformunun pek çok ülkede kullanıma giren reklamlı abonelik sistemi henüz Netflix Türkiye’ ye gelmedi. Peki Netflix ücretlerine bu kadar zam gelmişken daha uygun izleme şansımız var mı sorusu akıllara geliyor. Cevabı evet! Papara, Paycell gibi çeşitli ödeme kaynakları aracılığıyla yapılan ödemelerde, nakit iade kampanyaları vasıtası ile Netflix ücretinin bir kısmını geri ödemekte.

Böylelikle Netflix aboneliği biraz daha ucuza getirme şansınız bulunuyor. Bu çok basit bir işlem olarak karşınıza çıkıyor sadece halihazırda kullandığınız ödeme seçeneklerini bu uygulamalardan biri ile değiştirmeniz gerekmekte.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu