Kültür SanatEğlence

Last of Us Yayınlandı!

Last of Us tanıdık bir hikayeyi heyecan verici yeni yerlere taşıyor!

Last of Us oyununun, dizi uyarlaması yayınlanmaya başladı! Last of Us nereden izlenir? İşte detaylar.

Ölümcül bir mantarın mahvettiği kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışan iki kişiyi konu alan Last of Us , benzer yapımlarla aynı izlenimi elbette verecektir. Ancak şov, daha önce felaket filmlerinde ve şovlarında gördüğümüz her şeyi alt üst ediyor. Henüz serinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından şimdiden tüm zamanların en iyi video oyunu uyarlaması olarak anılan HBO’nun The Last Of Us ile işler değişmiş gibi görünüyor.

Last of Us Konusu Nedir?

Hikayesi çok beğenilen PlayStation video oyununa dayanan The Last Of Us , insanları Infected olarak bilinen agresif yaratıklara dönüştüren bir mantar istilasıyla, dünya nüfusunun büyük bir kısmının yok edilmesinden 20 yıl sonra, yani kıyamet sonrası bir Amerika Birleşik Devletleri’nde geçmekte. Survivor Joel Miller (Pedro Pascal’ın canlandırdığı) enfekte olmuş insanlardan arındırılmış bölgeden birinde yaşıyor ve Ellie (Bella Ramsey’in canlandırdığı) adlı bir gence eşlik etmesi için tutuluyor. Yani çorak arazide birlikte yolculuğa çıkıyorlar.

Oyun camiasında çok sevilen bir yapım olması nedeniyle, hayranları çok yoğun ve duygusal bir hikayenin sadakatle beyaz perdeye uyarlanması ihtimali karşısında gergin bir tavır sergilemişti. Elbette bu pek şaşırtıcı değil. Ancak ilk bölümü izleyen herkes, dizinin yaratıcıları, yayında ve yapımda emeği geçen herkese şapka çıkartıyor gibi görünüyor.

Hayranların sosyal medyada bulunan yorumlarını incelediğimiz zaman video oyunu ile seri arasındaki paralellikler inanılmazın da ötesinde olduğunu dile getiriyorlar. İlk bölümü izlerken neredeyse oyunu oynuyormuş hissine kapıldıklarını dile getiren pek çok sosyal medya yorumu bulunmakta.

Tıpkı oyun gibi, sizi koltuğunuzun kenarında bırakan mükemmel bir sürükleyici gerilim dengesi ve şovun oyuncu kadrosu tarafından mükemmel bir şekilde sunulan, emek kokan bir yapım olduğunu söylemek pek yanlış olamayacaktır.

Last of Us nereden izlenir?

Dizi Amerika Birleşik Devletleri’nde HBO Max üzerinden yayınlanmakta. Türkiye’de BluTv üzerinden yayınlanmakta. Dizi 16 Ocak Pazartesi günü itibarıyla BluTv üyeleri beğenisine sunuldu. Her hafta bir bölüm olarak yayınlanacağı açıklandı. İlk sezon toplamda 10 bölüm olacak.

BluTV aylık üyelik ücreti 49,90 TL. Yıllık üyelik ücreti ise 358,80 TL. BluTV’nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre üniversite öğrencileri için indirim sağlanıyor ve öğrenci kampanyası dahilinde aylık BluTV üyeliği 24,90 TL.

“Netflix Türkiye Üyelik Ücretlerine Zam Geldi!” buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu