Kültür Sanat

3 Body Problem Kaç Sezon Sürecek?

3 Body Problem dizisinin kaç sezon süreceği açıklandı. Netflix'ten 2. sezon onayını alan dizinin iki sezonda bitmeyeceğinin altı çizilmişti. İşte detaylar!

Netflix, ayın başında yaptığı duyuruda, 3 Body Problem’ın yeni bölümlerle ekranlara döneceğini açıkladı. Ancak, duyurudaki ifadeler kafa karışıklığına yol açtı. İkinci sezon onayı yerine, “3 Body Problem yeni bölümlerle hikâyesini tamamlama şansı bulacak” gibi belirsiz ifadeler kullanıldı.

Bu, dizinin ikinci sezonunun kısaltılmış bir final sezonu olabileceği şeklinde yorumlandı. Ancak, daha sonra dizinin yaratıcıları, dizinin iki sezondan daha uzun süreceğini netleştirdi. Yine de, o dönemde dizinin kaç sezon süreceği açıklanmamıştı. Son yapılan açıklama bu belirsizliği de giderdi.

3-body-problem-2

3 Body Problem Üç Sezon Olarak Planlandı!

Dizinin yaratıcıları David Benioff, D.B. Weiss ve Alexander Woo, dün Netflix FYSEE etkinliğinde yaptıkları konuşmada, 3Body Problem’ın toplamda üç sezon süreceğini açıkladılar. Liu Cixin’in roman serisine dayanan dizi, üç ana kitaptan oluşuyor. İlk sezon, serinin ilk kitabını uyarlamıştı. Şimdi, ikinci ve üçüncü sezonların da aynı çizgide ilerleyerek, her bir sezonun bir kitabı kapsaması bekleniyor. Bu yaklaşım, serinin hakkını vermek için en uygun uyarlama modeli olarak görülüyor.

Nvidia RTX 5090 Çok İnce Olacak!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu