Yapay Zeka

ElevenLabs ile Ses Efektini Üret!

ElevenLabs, sadece komutlara dayalı olarak her türlü ses efektlerini yapabilen bir yapay zeka sistemi geliştirdiğini duyurdu. İşte detaylar!

ElevenLabs, yapay zeka teknolojilerini takip edenler arasında genellikle ses klonlama araçlarıyla bilinir. Bu araçlar, sanatçıların seslerini farklı müzik türlerinde kullanma imkanı sunarak hayatımızda yer edinmiştir. Ancak, ElevenLabs şimdi yeni bir adım atarak komutlara dayalı ses efektleri üretebilen bir araç geliştirdi. Bu gelişme, çeşitli içeriklerde geniş çapta kullanım imkanlarını beraberinde getirebilir.

ElevenLabs ile Yapay Zeka Destekli Ses Efektleri

Yeni “Sound Effects AI” aracı sayesinde, podcast’ler, filmler veya oyunlar için ses efektleri oluşturmak mümkün hale geldi. Araç, isteğe bağlı olarak 22 saniyeye kadar ses klipleri yaratabiliyor ve bu kliplerden dört tanesini indirilebilir hale getiriyor. Firma, ses klipleri kütüphanesi oluşturmak ve modelini eğitmek amacıyla Shutterstock ile işbirliği yaptığını belirtiyor.

elevenlabs-ses-efekti

Ayrıca, bu yeni Sound Effects aracının ücretsiz kullanılabileceği de vurgulanmalı. Ücretsiz kullanıcılar, klipleri kullanırken ElevenLabs’a atıfta bulunmak zorundayken, ücretli kullanıcılar bu çıktıları ticari lisansla birlikte kullanabiliyor. Bunun yanında, ücretsiz kullanıcılar için aylık 10.000 karakter sınırı bulunuyor. Aracı denemek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ses efektleri, YouTube videolarından canlı yayınlara, filmlerden sosyal medya paylaşımlarına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Mevcut durumda, film yapımcıları ve video oyun geliştiricileri için çok sayıda ses efekti klipleri içeren kütüphane bulunsa da, bunlar genellikle pahalıdır. Ayrıca, bu kütüphanelerde istenilen sesi bulmak zor olabilir. ElevenLabs, bu sorunu daha uygun maliyetlerle çözerek, kullanıcıya özgün ve detaylandırılabilir ses efektleri sunuyor.

3 Body Problem Kaç Sezon Sürecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu