Yapay Zeka

GPT-4o, ChatGPT Kullanıcılarına Açıldı!

OpenAI, Mayıs ayında tanıttığı en ileri düzey yapay zeka modeli GPT-4o'yu tüm ChatGPT kullanıcılarının kullanımına sundu. Peki, ücretsiz olarak hangi özellikler kullanılabiliyor?

OpenAI, ücretsiz ChatGPT kullanıcılarının artık GPT-4o modelinin özelliklerinden yararlanabileceğini açıkladı. Ücretsiz kullanıcılar, başkalarının oluşturduğu özel GPT’lere erişim sağlayabilecek, görüntü analizleri yapabilecek ve grafik incelemeleri gibi gelişmiş fonksiyonları kullanabilecek.

GPT-4o Tüm Kullanıcılar İçin Ücretsiz Oldu

Daha önce yalnızca ChatGPT Plus, Teams ve Enterprise gibi ücretli kullanıcıların erişebildiği model yanıtları, veri analizi, grafik oluşturma, dosya yükleme, bellek ve özel GPT’ler gibi özellikler, artık tüm ChatGPT kullanıcılarına sunuluyor. OpenAI, GPT-4’e göre daha hızlı olan ve geliştirilmiş metin, görüntü ve ses özelliklerine sahip GPT-4o modelini tanıtmıştı.

gpt-4o

Bu modelin ücretsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabileceği belirtilmişti ve bugün itibariyle bu özellikler herkesin erişimine açıldı. Kullanıcılar, Google Drive veya OneDrive gibi hizmetlerden dosya yükleyerek yapay zekanın grafikleri hızlıca analiz etmesini sağlayabilecek ve grafik oluşturma gibi yeni fonksiyonlardan yararlanabilecekler.

Yeni model, gelişmiş veri analizinin yanı sıra daha hızlı yanıt verme, ton ve arka plan seslerini anlama, hatta duygu katarak konuşma yeteneği sunuyor. Ancak, ücretsiz ChatGPT kullanıcıları için belirli bir mesajlaşma ve konuşma sınırı bulunmakta. Bu sınır aşıldığında, GPT-4o yerine GPT-3.5 modeline geçiş yapılacak.

MediaTek Dimensity 9400’ün Özellikleri Duyuruldu!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu