Yapay Zeka

Windows 10 için Copilot Yapay Zeka Geliyor!

Microsoft, Windows 11’de sunduğu Copilot Yapay Zekasını şimdi de Windows 10’a resmen getiriyor. İşte detaylar!

Microsoft şirketinin son zamanlarda sürdürdüğü yapay zeka girişimleri hız kesmeden devam ediyor. Kısa süre önce ortaya bir iddia atılıp Copilot’un Windows 10 işletim sistemine geleceği söylentileri teknoloji aleminde konuşulmaya başlanmıştı. Şirketin yaptığı en son açıklamayla Copilot yapay zeka aracı resmi olarak Windows 10’a geldiğini doğrulandı.

Windows 10 Copilot Yapay Zeka Geliyor!

Teknoloji şirketi Microsoft, Windows 10 için Copilot’u ilk olarak Windows Insider kullanıcılarına sağlayacak. Test süreci tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılara servis edilecek. Windows 11’de olduğu gibi yan pencere şeklinde kullanılabilir olacak.

copilot-yapay-zeka

Bu sayede pencere masaüstü içeriğiyle çakışmayacak veya açık pencereleri etkilemeyecek. Peki ne işe yarayacak? Aynı 11 de olduğu gibi Copilot aracılığıyla yapay zekaya soru sormak, Windows özelliklerini yönetmek veya belgelerle etkileşim kurma imkanı sunulacak. Tüm bunların yanı sıra Dall-E 3 sayesinde görseller de üretilebilecek. Kısaca Windows 11’de yapabilinen şeylerin tamamını Windows 10’da yapabilmek mümkün olacak.

iPhone 14 Kullanıcılarına Bir Yeni Haber!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu