Yapay Zeka

Metinden Videoya: OpenAI Sora!

Geçen ay tanıtılan Sora için OpenAI, yapay zekanın yıl sonunda herkesin kullanımına sunulacağını açıkladı. İşte detaylar!

Her geçen gün yapay zekada gerçekleşen gelişmeler insanları şok ediyor. ChatGPT ve Dall-E’nin yapay zeka geliştiriciliğini üstlenen OpenAI, Sora’yı tanıtmıştı. Ne kadar etkileyici bir araç olsa da henüz test aşamasında olan yapay zeka aracının şirket  CTO’su Mira Murati tarafından gerçekleştirilen WSJ ile röportajında, yıl sonunda herkesin kullanımına sunulacağı açıklandı.

OpenAI Sora’nın yıl sonuna hazır olacağı açıklandı!

Yapay zeka geliştirici şirket OpenAI, bir metin komutuyla hiper gerçekçi sahneler üretebilen Sora’yı ilk kez Şubat ayında tanıtmıştı. Şimdilik test aşamasında olan yapay zeka aracını görsel sanatçılar, tasarımcılar ve film yapımcıları kullanabilmekteydi. Ancak kısa süre sonra işler değişiyor. Geliştirici şirketin CTO’su Mira Murati, Sora’nın bu yıl içinde tüm kullanıcılara açılacağını verdiği bir röportajda duyurdu.

openai-sora

Tüm bunların yanı sıra şirket Sora’nın ürettiği sahnelere “ses” desteği de eklemeyi istiyor. Murati, bu desteğin ne zaman geleceğini belirtmese de geleceğini aktardı. Aynı zamanda araçla üretilen videoları dzenleyebilme imkanı da sunmayı planladıklarını aktarıyor. Murati eğitim için kullandıkları veri hakkında şunları dile getirdi: “Kullanılan verilerin ayrıntılarına girmeyeceğim, ancak bunlar kamuya açık ya da lisanslı verilerdi.” Röportajın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PS Plus Extra Mart 2024 Oyunları Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu