Yapay Zeka

Microsoft Yapay Zeka Birimine Sürpriz CEO Ataması!

Microsoft AI, şirketin tüketiciye yönelik yapay zeka çalışmalarını tek bir çatı altında toplayacağını duyurdu...İşte detaylar!

Microsoft , DeepMind kurucu ortağı Mustafa Süleyman’ı yeni oluşturulan yapay zeka biriminin başına atadı. Ayrıca Inflection AI girişiminin birkaç çalışanını kendi bünyesine aldığını duyurdu. İşte detaylar!

Microsoft Yapay Zeka Birimine, Google DeepMind’dan Mustafa Süleyman’ı CEO Olarak Atadı!

Şirketin yaptığı açıklamada, Süleyman’ın Microsoft AI biriminin CEO’su olacağı duyuruldu. Copilot sohbet robotu ve teknolojiyi kullanan yeni Bing tarayıcısı gibi  AI çalışmalarını tek bir çatı altında toplayacağını da resmi olarak açıkladı. Microsoft CEO’su Satya Nadella bir blog yazısında, “Bu yeni yeteneklerin eklenmesi, hızımızı bir kez daha hızlandırmamızı sağlayacak” dedi. Sözlerine “Bu geçişin bir parçası olarak Mikhail Parakhin ve Copilot, Bing ve Edge dahil tüm ekibi ile Misha Bilenko ve GenAI ekibi Mustafa’ya rapor vermek üzere harekete geçecek” devam ettiği görüldü.

microsoft-yapay-zeka
Mustafa Süleyman

Şöyle ki bu noktaya Microsoft’un, OpenAI ile olan bağlantısına ilişkin düzenleyici incelemelerin yoğunlaştığı bir ortamda Fransa’nın Mistral AI’sı da dahil olmak üzere diğer girişimlerle ortaklık kurmasıyla gelindi. Inflection AI’yi Suleyman ve Microsoft yönetim kurulu üyesi Reid Hoffman ile birlikte kuran Karen Simonyan, baş bilim insanı olarak ekibin parçası olacak. Tüm bunların yanı sıra Inflection-2.5’in Microsoft Azure’da satışa sunulacağını da açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu