Yapay Zeka

GPT-4 Turbo Yükseltmesi OpenAI Tarafından Duyuruldu!

GPT4-Turbo, yükseltmesi ile akıl almaz özellikler geliyor. İşte detaylar!

OpenAI CEO’su Sam Altman, şirketin düzenlenen ilk geliştirici konferansında, ChatGPT’nin chatbot’un daha güncel ve doğru bilgiler sunmasına olanak tanıyacak şekilde yükseltildiğini duyurdu. Gelin detaylara beraber bakalım.

GPT-4 Turbo !

Pazartesi günü başlayan ilk OpenAI DevDay’de Altman, ChatGPT’nin artık Nisan 2023’e kadar dünyadaki olaylara ve bilgilere erişebileceğini duyurdu. Şu ana kadar kullanıcılar chatbot’a yalnızca Eylül 2021’den önce gerçekleşen olaylar hakkında soru sorabiliyordu. Yani devam eden Rusya-Ukrayna çatışması, 2022 FIFA Dünya Kupası veya son iki yılda korona virüs pandemisinin azalmasıyla ilgili soruları doğru bir şekilde yanıtlamak neredeyse imkansızdı.

gpt-4-turbo

Altman konu hakkında, ” GPT-4’ün dünya hakkındaki bilgilerinin 2021’de sona ermesinden herkes kadar, muhtemelen daha da fazla rahatsızız. Bunun bir daha geçerliliğini yitirmesine izin vermemeye çalışacağız” dedi. GPT-4 Turbo destekli ChatGPT, daha güncel bilgiler konusunda eğitilmenin yanı sıra, bir görüntüyü istem olarak işleyebilme özelliğine de sahip olacak. Durum öyle ki bir kitabın 1000 sayfasına kadar eğitilecek sorulan soruları daha doğru yanıtlayabilecek hale gelecek.

gpt-4-turbo

Fakat durum şu ki, şu anda tüm ChatGPT kullanıcılarının en son bilgi tabanına erişimi maalesef bulunamayacak. OpenAI, şirketin şu anda en yetenekli LLM’si olan GPT-4 Turbo’ya erişim için ödeme yapan müşterilerin, bu yıla kadar bilgiyle eğitilmiş ChatGPT’yi kullanabileceklerini açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre GPT-4 Turbo şu anda geliştiriciler için test aşamasında. Ama bu yıl bitmeden kullanıcılar için yayınlanacak.

MediaTek Dimensity 9300 Mobil Yonga Seti Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu