Yapay Zeka

ChatGPT 4o Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yapay zeka şirketi OpenAI, kısa bir süre önce ses, görüntü ve metin üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışabilen yapay zeka modeli GPT-4o’yu tanıttı. Peki nasıl kullanılır? İşte detaylar!

Yapay zeka geliştirici şirket OpenAI, ChatGPT 4o modelini herkesin kullanımına açmaya hazırlanıyor. Bu aracı kullanmak için çok fazla bir bilgiye sahip olmanıza gerek bulunmuyor. Peki sesli asistan nasıl kullanılır? Detaylar haberimizin devamında…

ChatGPT 4o Nedir? Nasıl Kullanılır?

İlk olarak ChatGPT mobil uygulamasına giriş yapınız. Bilgisayarınız veya telefonunuzda https://chat.openai.com/ adresine de gidip giriş yapabilirsiniz. OpenAI üyeliğiniz yoksa önünüze çıkan ekranda ücretsiz olarak yeni üyelik başlatabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra GPT-4o’ü ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ek olarak kullanım limiti dolduktan sonra GPT-3,5’e otomatik geçiş yaptığını belirtmemiz gerek.

chatgpt-4o-nedir

Halihazırda ChatGPT Plus aboneliğiniz varsa sayfanın üst kısmındaki açılır menüden GPT-4o’yu seçebilirsiniz. Peki ChatGPT 4o kullanımı tamamen ücretsiz mi? Cevabımız evet, ChatGPT 4o kısmen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Geliştirici şirket gerçekleştirdiği açıklamada ücretsiz katmandaki kullanıcıların varsayılan olarak GPT-4o’ya yönlendirileceğini belirtiyor. Fakat GPT-4o kullanarak gönderilebilecek mesaj sayısı mevcut kullanım ve talebe göre sınırlı olacak.

chatgpt-4o-nedir

Bu limitlere ulaştığınızda ise ücretsiz ChatGPT otomatik olarak GPT-3.5’e geri yönlendiriliyor. Ücretsiz sürümde GPT 4o kullanıcıları veri analizi, dosya yüklemeler, web veya model içinde arama, diğer GPT’leri keşfetme ve kullanma ve görüntü tanımlama gibi özelliklere erişebilir olacak. Tüm bunların yanı sıra aylık 649,99 TL karşılığında Plus sürüme yükseltebilirsiniz.

Samsung Galaxy S25 Ultra Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu