Donanım ve Elektronik

iPhone 14 Kullanıcılarına Bir Yeni Haber!

Apple, yeni bir özelliği tanıttı. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Apple, Kasım 2022’de tüm iPhone 14 kullanıcıları için uydu aracılığıyla Acil SOS’i kullanıma sunmuştu. Başlangıçta iki yıl boyunca ücretsiz olarak sunulan acil SOS özelliği artık iPhone 14 kullanıcıları için hiçbir ek ücret ödemeden daha uzun süre kullanımda olacak.

iPhone 14 Kasım Ayı Yeniliği!

Şirket iPhone 14 kullanıcıları için uydu özelliği aracılığıyla Acil SOS’un iki yıllık ücretsiz deneme sürümünü bir yıl daha uzattığını açıkladı. Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaiann Drance, resmi duyurusunda şunları söyledi: “iPhone14 ve iPhone 15 kullanıcılarının bu çığır açan hizmetten iki yıl daha ücretsiz olarak yararlanabilmesinden çok mutluyuz.

iphone-14-2
iPhone 14

Şirketin paylaşımına göre 15 Kasım 2023 günü Acil SOS özelliğini destekleyen ülkelerde iPhone14 kullanıcıları için özellik uzatılacak. Şu an için bu ülkeler Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Portekiz, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD olarak belirlenmiş. Özelliğin Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz açıklanmadı.

iphone-14-2
iPhone 15

Özellik uydu bağlantı aracılığı ile sunulduğu için şebeke dışında, yani hücresel veya kablosuz bağlantısı olmayan bir konuma seyahat eden iPhone14 kullanıcıları, Bul uygulamasını da kullanabilir ve konumlarını uydu aracılığıyla arkadaşları ve aileleriyle paylaşabilme imkanına sahip oluyorlar. Bu özellik ayrıca iPhone 15 kullanıcılarını da kapsayacak şekilde genişletildiği açıklandı.

Oppo Pad Air 2 Lansman Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu