Kültür Sanat

The Platform 2 Filminden ilk Görseller Geldi!

Platformunun en çok izlenenleri arasına giren, The Platform'un devam filminden ilk görseller paylaşıldı. Yapım yine Netflix tarafından izleyici ile buluşturulacak...

İspanya yapımı bir bilim-kurgu filmi olan The Platform dizisi ilk olarak, 2019 yılında Netflix‘te yayınlanarak izleyici ile buluşturulmuştu. Yayına girdiği günlerde inanılmaz bir başarı elde etmişti. Çıktığı dönem platformda en çok izlenen yapım olarak zirveye oturmuştu. Hal böyle olup bu kadar başarı elde edilince devam filminin geleceği aşikardı. Verilen uzun süreli aradan sonra dizinin 2. kısmını bu yıl izleyeceğimiz açıklandı.

The Platform 2’ye ilk bakış!

Bu yıl çıkışı planlanan The Platform 2 için tanıtım çalışmalarını başlatan yayıncı platform, izleyicilerin merakla beklediği filmden ilk görselleri yayınladı. Paylaşılan görsellerin yanında kısa bir sinopsis de bulunuyor. Filmin Netflix tarafından paylaşılan sinopsisinde “Gizemli bir figür Platform’da yeni bir nizam kurmayı başardı. Ama cehennemde gerçekten adelet sağlanabilir mi? Ve bu adaleti kim sağlayacak?” deniyor.

the-platform-2

Yönetmen koltuğunda Galder Gaztelu-Urrutia’nın bulunduğu yapımın, her katında mahkumların bulunduğu kule benzeri bir binada geçmekteydi. Bu binanın tam ortasında yer alan platform, her gün üzerine yiyecekler boca edilmiş şekilde tepeden aşağıya indirilmekteydi. En üst noktada yer alanlar tıka basa yerken en alttakiler açlıktan ölmeye mahkum halde bırakılıyordu. Bu alegori üzerinden sınıfsal ayrıma vurgu yapan film, bu sayede önemli bir meseleye dikkat çekmişti diyebiliriz. İzlemeyenler ya da hatırlamayanlar için fragman aşağıda yer alıyor.

Yonga Şirketi Huaxia Chip İflas Etti! ”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu