Kültür Sanat

Godzilla x Kong Film Çalışmaları Başladı!

Godzilla x Kong: The New Empire'ın başarısından sonra bu serinin bir sonraki filmi için hazırlıklara başlandı. İşte detaylar!

Godzilla ve King Kong’u aynı filmde buluşturan Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk, 29 Mart’ta sinemaseverlerle bir araya getirildi. Serinin bir önceki filminin de yönetmeni olan Adam Wingard’ın imzasını taşıyan film, özellikle eleştirmenler tarafından pek beğenilmese de gişede başarı yakaladığı görüldü.

Godzilla x Kong Filmi İçin Heyecanlı Bekleyiş Başladı!

Godzilla ve Kong’un başarısı, devam filmlerinin de önünü açtı. Durum böyle olunca bir sonraki film için hazırlıklara başlandı. Yapımı üstlenen stüdyo Legendary Entertainment, serinin yeni filminin yazarlık koltuğuna oturması için Dave Callaham ile anlaştı. MonsterVerse adı verilen bu sinematik evrenin ilk filmi olan Godzilla’nın da senaryosunu yazan Dave Callaham’ın filmografisinde The Expendables, Shang-Chi, Mortal Kombat, Wonder Woman 1984 gibi yapımlar yer almakta olduğunu belirtmekte fayda var.

godzilla-x-kong

Callaham’ın yazarlığını üstleneceği bu yapımda yönetmen koltuğunda kimin olacağı henüz kesinleşmiş değil. Ancak stüdyo yeni filmde de Adam Wingard ile çalışmayı arzu ettiğini aktarıyor. Sonuç olarak eleştirmenler ne kadar olumsuz yorumlar yapmış olsa da iki film gişede başarıya ulaştı. Bir tarafta da yorumları incelediğimizde görünen problemler yönetmen kaynaklı değil, senaryo kaynaklı olduğu görülüyor.

Jennifer Lopez’li Atlas’tan Yeni Fragman!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu