Donanım ve Elektronik

OPPO Find X6 Tasarımı Sızdırıldı!

OPPO Find X6 ile akıllı telefon dünyasının yenilikçi firması olan şirket, yeni yılda piyasaya süreceği ilk amiral gemisi hazırlıklarını tamamlıyor.

Oppo Find X6 ilk defa kendini gösterdi: İşte yeni amiral gemisinin tasarımı ve detayları.

Akıllı telefon üreticisi OPPO, 2023 yılında çıkaracağı ilk amiral gemisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Qualcoom’ un en yeni işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 2 yongasını kullanacak telefon, teknoloji severler tarafından beklenmekte. Geçtiğimiz haftalarda telefonun görüntüsü sızdırılmıştı. Bu görüntüler ile çokça konuşulan OPPO Find X6, şimdi de ekran özellikleri gibi detaylar sızdırılması ile tekrar cep telefonu dünyasında konuşulanlar arasında yerini aldı.

Son birkaç aydır sızdırılan bilgiler doğrultusunda yeni serinin ana modeli hakkında birçok bilgi sanal mecrada dolaşmakta. Cihaz, canlı görüntüleri ile gündeme düştükten hemen sonra ekran özellikleri ile ilgili bir raporla tekrardan gündem oldu. Dev kamera modülüne sahip olan bu yeni Find X6 modeli, işlemcisine ve tasarımına yakışır bir panel ile de görenleri etkileyeceği oldukça açık.

OPPO Find X6 Tasarımı Sızdırıldı!

Çinli teknoloji devi Oppo, pazarda yükselen bir marka olmaya devam ediyor. 3 yıl önce başlayan Huawei şirketinin ürünleri ile yaşadığı sorunlar neticesinde daha iyi bir muadil olarak görülen OPPO pazardan büyük  lokmayı kapmayı başarıyor. 2022 yılında çıkardığı ürünlerde fiyat ve performans başarısı ile kullanıcı kitlesini de genişletmişti.

Bu yıla da benzer bir başlangıç yapmak isteyen şirketin önceliği, her yılın ilk çeyreğinde satışa sunduğu Find X serisinin yeni modeli Find X6 ve Find X6 Pro modellerini kullanıcıya sunmak olacaktır. Bugüne kadar genelde donanımsal özelliklerine yönelik gelen sızıntılar gördük, ancak ilk defa dün itibariyle tasarımıyla alakalı bu kadar net görseller çıktı.

Sızdırılan Oppo Find X6 modeline bakıldığı zaman, cihazın kavisli bir ekran yapısına sahip olduğu görülmekte. Oppo Find X6, 6,7 inç boyutlarında ve 2772×1240 piksel (1.5K+) çözünürlüğünde 120Hz kavisli AMOLED ekrandan güç alacak. Söz konusu panelin ön kamera için ortalanmış deliğe ve 2160Hz PWM karartma desteğine sahip olacağı söyleniyor. OPPO Find X6’nın arka yüzeyinde ise devasa büyüklüğe sahip bir kamera adası bulunmakta.

Oldukça büyük ve kalın çıkıntılı bir kamera adasının akıllı telefon kullanıcılarını etkileyeceği düşünülüyor. Öncesinde ortaya atılan iddialara göre bu adada 50MP + 50MP + 50MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumu bulunacağı söyleniyor. Telefonun ön yüzeyindeki kamera ise 32MP olacağı paylaşılan bilgiler arasında.
Oppo Find X6 hakkında paylaşılan bilgiler şimdilik bu kadar. Kesin bir çıkış tarihi hakkında da bilgi bulunmuyor.

Bir önceki serinin tanıtımı:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu