Kültür Sanat

Galaxy S22 Ultra ile Kısa Film Çekildi!

Galaxy S22 Ultra ile çekilen filmin sonuçları görenleri etkiledi.

Galaxy S22 Ultra, kamera konusunda 2022 yılının en iyi akıllı telefonlarından biri olarak gösteriliyordu. Tanıtımının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala herkesi kamera yetenekleriyle etkilemeyi başarıyor. Bugünlerde ise S22 Ultra modeli kullanılarak çekilen bir kısa film ile tekrar gündem olmayı başardı. Kısa filmin yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü yönetmen Charlie Kaufman bulunuyor!

Galaxy S22 Ultra Video Çekimi ve Sonucu ile Büyüledi!

Günümüzde kullanıcılar cep telefonlarıyla oldukça etkileyici kayıt sonuçları alabiliyorlar. Etkileyici olarak adlandırılan bu videoların büyük bir çoğunluğu kamera konusunda efsane olarak kabul edilen iPhone‘lar ile çekilmekteydi. Hatta, Apple şirketi bunu reklamlarında “Shot on iPhone” başlığıyla kullanıyor olduğunu görmeyeniniz yoktur.

Oscar ödüllü yönetmen Charlie Kaufman, Android akıllı telefonların da profesyonel kalitede videolar çekebileceğini göstermek üzere bir çalışma yapmak istemiş olacak ki SAMSUNG ile bir kısa film çekmiş. SAMSUNG, resmi hesabından Kaufman tarafından yönetilen ve tamamı Galaxy S22 Ultra ile çekilmiş “Çakallar & Ateş Böcekleri” adlı kısa filmden bir tanıtım videosu yayınladı.

Kısa filmin konusu ise şu şekilde, hayatında kritik bir eşiğe gelmiş olan bir kadının başından geçenler anlatılıyor. Birçok drama ögesini içinde barındıran filmin tanıtımında hüzünlü bir müzikle beraber Galaxy S22 Ultra tarafından çekilmiş kısa bazı sahneleri görüyoruz. Çekimlerin gerçekten de profesyonel bir kameraya aitmiş gibi göründüğünü fragman görenleri oldukça etkiledi. Çoğu kullanıcı tanıtım videosunun sonunda bu filmin SAMSUNG S22 ULTRA ile çekildiğini anlamış ve şaşırmış olacak ki sosyal medyada gündem olmayı başardı.

Hatta kısa filmin profesyonel bir kamera ile çekilmiş bir kısa film gibi durduğunun belirtildiği yorumlar almış. Profesyonel kameralara göre oldukça ufak bir sensöre sahip olmasına rağmen bir cep telefonunun bu kadar kaliteli çekimler yapmasının takdir edilmesi gerektiğini savunsak sanıyoruz ki yanlış olmaz. Şimdilik kısa filmin ne zaman yayınlanacağı hakkında herhangi bir tarih ya da bilgi paylaşılmadı. Tüm teknoloji severler gibi bizde “Çakallar & Ateş Böcekleri” kısa filminin çıkışını dört gözle bekliyor olacağız.

İşte fragman!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu