Donanım ve Elektronik

Mercusys ME70X, Yeni Wi-Fi 6 Menzil Genişletici Cihaz!

Mercusys ME70X nedir? İşlevi ve kullanıcılara sunduğu özellikler nelerdir? Mercusys ME70X fiyatı nedir? İşte detaylar.

Evlerde Wi-Fi sinyalleri her noktaya yüksek hızda ulaşamadığı bir gerçek. Hemen hemen her evde yaşanan bu soruna en uygun , maliyetsiz çözümleri ise sinyal genişleticiler ile sağlayabiliriz. Bu ürünlerin işlevini şu şekilde açıklayabiliriz “modem ya da yönlendiriciden aldıkları Wi-Fi sinyallerinin kuruldukları noktada tekrarlayarak evin diğer bölümlerine ulaşmasını sağlıyor”. Bu tip cihazlar, genelde prize takılarak kullanılmakta. Mercusys ME70X de aynı başka markalarda da görebileceğimiz şekilde prize takılıp kolayca kurulan ve Wi-Fi 6 teknolojisi sayesinde yüksek kablosuz hızlar sunan bir cihaz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Mercusys ME70X, Yeni Wi-Fi 6 Menzil Genişletici Cihaz!

ME70X, çift kanal desteğine sahip olduğu görülmekte ve toplamda 1800 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor.4K film, online oyun gibi yüksek hız gerektiren uygulamaları sorunsuzca gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Modelin üzerinde iki adet yüksek kazançlı anten bulunuyor. Sinyal genişletici, Wi-Fi sinyallerini geniş bir alana aktarabildiği söylenenler arasında. Bu kadar güçlü bir sinyal geliştirici olması da evde Wi-Fi çekmeyen herhangi bir nokta olmayacağına güvence veriyor.

Mercusys ME70X, kablosuz bağlantının yanı sıra kablolu bağlantıda da yüksek hızlar sunabileceği konusunda oldukça iddialı. Şirket kullanıcılara hem kablolu hem kablosuz bağlantı seçeneği sağlayan bir ürün hazırladıklarını önemle belirtiyor. Cihazın üzerinde 1 adet Gigabit Ethernet girişi bulunuyor. IPTV, oyun konsolu gibi cihazlar yüksek hız avantajıyla bağlayabilrisiniz.

Aynı zamanda bu Ethernet girişi cihazın erişim noktası (access point) olarak da işlev görmesine olanak sunuyor. Yani Mercusys ME70X hem sinyal genişletici hem erişim noktası modlarıyla çift işlevli bir ürün olduğu görünmekte. Bu konu üzerine şundan emin olmamız sağlanıyor evdeki internet ihtiyacı tek bir cihazla çözülmüş oluyor. Tüm modem ve yönlendiricilerle ve geriye dönük olarak tüm Wi-Fi standartlı cihazlarla uyumlu olan ME70X’in kurulumu ve kullanımı da son derece kolay tasarlanmış.

Android ve iOS destekli Mercusys uygulaması üzerinden adım adım kurulumu yapılabilmekte. Kurulum sonrasında bu uygulama üzerinden her yerden, her zaman kolayca yönetebilme imkanınız bulunuyor. Ev dışındayken dahi sinyal genişleticinin ayarlarını yapma şansınız bulunmakta.

Mercusys ME70X adlı sinyal genişletici cihazı Şubat ayında Türkiye pazarında satışa sunulacağı bilgisi bulunmakta. Şubat ayında sunulacak bu ürünün fiyatı ise 1209 Türk Lirası olarak açıklandı.

“Galax RTX 4070 Ti Hof” haberine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu