Dijital Platformlarİnternet

Elon Musk Twitter CEO’luğunu 2023’ün Sonlarında Bırakabilir!

Elon Musk Twitter CEO’luğunu 2023’ün sonları itibarıyla bırakmaya hazır olabileceğini belirtti.

Elon Musk Twitter CEO’luğunu 2023’ün Sonlarında Bırakabilir! İşte detaylar.

Elon Musk Twitter CEO’luğu görevini 2023’ün sonlarına doğru bırakmaya hazır olabileceğini açıkladı. Twitter’ ın sahibi, CEO’luğu bırakıp bırakmaması konusu üzerine 2022’nin son günlerinde bir anketi kullanıcılara sunmuş ve bu anketten Musk’ ın CEO’luğu bırakması üzerine büyük bir sonuç çıkmıştı. SpaceX ve Tesla’nın da CEO’su olan Musk, yapılan anketin sonucunda ulaşılan karara uyacağını kullanıcılara açıklamıştı.

Elon Musk Twitter CEO’luğunu ne zaman bırakacak?

Dubai’de gerçekleşen, Dünya Devlet Zirvesi’ne video konferans yoluyla katılım gösteren Musk, konuyla ilgili olarak: “Organizasyonu oturtmam ve belirlenen ürün yol haritasında finansal açıdan sağlıklı bir noktaya geldiğinden emin olmam gerekiyor. Sanırım 2023’ün sonları şirketi yönetecek başkasını bulmak için iyi bir zaman olabilir.” dedi.

Musk görevi kimin devralacağı konusu üzerine ise konuşmasında henüz bir bilgi vermedi. Ancak Musk açıklamalarından kısa bir süre sonrasında “Twitter’ ın yeni CEO’su muhteşem” notuyla köpeği Floki’ nin masada oturduğu bir fotoğrafı takipçileri ile paylaştı. CEO arayışının aylardır devam ettiği belirtilse de, henüz öne çıkan bir adayın olmadığı ve karar verilmediği bilinenler arasında yerini alıyor.

Musk, Twitter CEO’luğundan ayrılması konusundaki anketi 2022’nin aralık ayında gerçekleştirmişti. Koltuğundan ayrılacağı tarihi daha önce kesin bir şekilde açıklamayan Musk, sadece “görevi kabul edecek kadar aptal” birini beklediğini belirttiği bir paylaşımda bulunmuştu.

Elon Musk
Elon Musk

Elon Musk Twitter CEO’luğa Ekim ayının sonlarında başlamıştı

Elon Musk Twitter CEO’luğuna geçtiğimiz 2022 Ekim ayının son günlerinde şirketi satın alma süreci bitince başlamıştı. Göreve gelir gelmez pek çok çalışanı işten çıkarmaya başlayan Musk, bazı yeni politikaları da uygulamaya koymuş ve bunlardan bazıları şirketin reklam gelirinde ciddi bir düşüşe neden olduğu gözlemlenmişti. Son olarak da Musk’ın kendi tweetlerinin görüntüleme sayılarından memnun olmadığı için bunu yapay olarak artırmak üzere şirket içinde bir çalıştırma yaptırdığı hakkında bilgiler de ortaya çıkmıştı.

Elon Musk Twitter CEO’luğunu 2023’ün sonlarında bırakabileceğini belirtse de kendisinin bu konularda her zaman “sözünün eri” davrandığını söylememiz aslında mümkün değil. Özellikle Tesla tarafında bu sözlerin tutulamadığına pek çok kere şahit olduğumuz aşikâr. Dolayısıyla Twitter tarafında da benzer bir durum olması kimseye sürpriz olmayacaktır.

TunnelBear VPN, Türkiye’deki Kullanıcılara Ücretsiz 10 GB Kota Sunuyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu