Yapay Zeka

Geekbench 6 Şimdi Yapay Zekâ Desteği ile Daha İyi!

Geekbench 6 Şimdi Yapay Zekâ Destekli işlerle daha kapsamlı ve tutarlı sonuçlar çıkartıyor.

Geekbench 6 Şimdi Yapay Zekâ Desteği ile Daha İyi! İşte detaylar!

Platformlar arası benchmark yazılımı olarak bilinen Geekbench büyük bir güncelleme aldığı duyuruldu. Geliştiricisi Primate Labs’e göre Geekbench6 , gerçek dünyada göreceğiniz iş yüklerini daha iyi temsil eden veri kümelerini kullanarak modern donanım ve uygulamaları tam olarak test etmeyi amaçlayan yeni ve güncellenmiş testlere sahip bir benchmark yazılımı olarak tanıtılıyor.

Geekbench 6 Şimdi Yapay Zekâ Desteği ile Daha İyi!

En son 2019 yılında çıkmış olan Geekbench 5’e göre değişikliklerin çoğu, bilgisayarınızın daha fazla veriyle test edilmesini kapsadığı söylenebilir. Test fotoğraflarında daha fazla sayıda piksel bulunmakta ve içe aktarma testleri için bunlardan daha fazlası olmalı. Haritalar ve PDF’ler daha büyük ve test edilen cihazın Clang ile daha fazla kod derlemesi de gerekiyor olacak. HTML ve PDF iş yüklerinin daha modern tasarımlara sahip olmasıyla veriler de bazı güncellemeler almakta.

Geekbench 6
Geekbench 6

Şirket, Geekbench6’nın GPU puanlarının platformlar ve cihazlar arasında daha karşılaştırılabilir seviyede olacağını ve testlerde grafik donanımından daha iyi yararlanacağını belirtmekte. Çok çekirdekli CPU puanı, Apple’ın M1 ve M2 yongaları ve Intel’in yeni işlemcileri gibi hem performans hem de verimlilik çekirdeklerine sahip yongalardan bekleyebileceğiniz performansı daha iyi yansıtacak şekilde güncellenmiş.

Ancak değişikliklerin ve yeniliklerin elbette bir sonucu oluyor. Primate Labs, testlerin daha uzun bir çalışma süresine sahip olacağını belirtmekte. Örneğin The Verge sitesi, M1 MacBook Pro’da Geekbench 5’in CPU testinin 1 dakika 47 saniye, Geekbench 6’nınkinin ise 3 dakika 9 saniye sürdüğünü açıklamış. Primate Labs, Geekbench 6’nın tüm ticari olmayan kullanımını ücretsiz hâle getirdiğini söylüyor. Geekbench 6 Pro, önümüzdeki iki hafta boyunca normal fiyatı olan 99 dolardan yüzde 20 daha düşük olacak şekilde 79 dolara satılacağı aktarılmış.

Yazılım Projeleri için Yapılması Gereken 5 Test Türü!

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu