Sosyal Medya

Instagram Mavi Tik Nedir? Sadece Bir Günde 44 Milyon Sattı!

Instagram Mavi Tik Nedir? Günlük satış rekoruna adım adım.

Instagram Mavi Tik Nedir? Sadece Bir Günde 44 Milyon Sattı! İşte detaylar.

Dijital dünyanın hayatımıza dahil ettiği sosyal medya platformlarından en çok kullanılanı diyebiliriz. Instagram, uygulama kullanıcılarının fotoğraf, video, hikaye paylaşıp hatta canlı yayın açabildikleri, dünyada olan biteni öğrenebileceğimiz evinizden ünlülerin hayatlarına ortak olabildiğiniz bir platform olarak açıklanabilir. Instagram uygulamasının son günlerde en çok ilgi çeken özelliği ise mavi tik oldu.

Geçtiğimiz aylarda diğer bir sosyal medya platformu olan Twitter da kullanıcısına mavi tik özelliğini sunmaya başlamıştı. Twitter sonrası Instagram uygulamasında da kullanıcıların doğrulanmış hesapları belli eden mavi tik özelliğini aktif etti.

Instagram Mavi Tik Nedir? Neden bu kadar kullanıcı satın aldı?

Instagram kullanıcıları için doğrulama rozeti olarak açıklayabileceğimiz mavi tik, kullanıcının Instagram profilinin doğrulandığı anlamını taşımakta. Genel olarak kullanıcılar arasında mavi tik sosyal medya hesabı bulunan ünlüler, politikacılar, markalar gibi tanınan hesaplar tarafından kullanılmaktadır. Eğer bir hesap mavi tike sahip ise o hesap güvenilir bahsi geçen kişinin kendi hesabı yani fan hesabı ya da kişiyi taklit eden bir hesap olmadığı  anlamına geliyor.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Yani kısaca mavi tiki olan hesapların gerçek kişilere ait olduğu anlamına geliyor. Çok uzun zamandır gerekli şartları sağlayan kullanıcılara ücretsiz mavi tik dağıtan Instagram platformu, bu özelliği ücretli hale getirdi. Peki bu mavi tik rozetine sahip olmak için kullanıcılar ne kadar ödemeli? Üyelikler aylık olarak kullanıcılara sunuluyor. Aylık olarak web tarayıcısından mavi tik 11.99 dolar iken, mobil hesaptan alınan üyelik 14.99 dolar karşılığında satılıyor.

Gerekli belgeler sağlanıyorsa eğer 18 yaşından büyük olan kullanıcılar mavi tik alabilecekler. Twitter’ın rozet satışı sonrası Instagram’da bu satışlara başlamasıyla kazancına milyonlar katmaya başladı. Ayrıca bu özellik sadece belirli ülkelerde kullanılabilir durumda olduğunu belirtmekte fayda var. Uygulama başlatıldığı anda sosyal medya kullanıcıları mavi tik için adeta akın etti dememiz yanlış olmayacaktır. Çünkü sadece bir günde 44 milyon mavi tik satıldığını Instagram doğruladı. Instagram platformu bu satışlar ile geliştirici şirketine yaklaşık 660 milyon dolar kazandırdı.

TikTok’a Para Cezası Tam 12,7 Milyon Sterlin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu