Kültür Sanat

Apple’ın Brad Pitt’li Apex F1 Filmi İngiltere’de Çekilecek!

Filmin yapımcılığını Jerry Bruckheimer ile birlikte yedi kez F1 şampiyonu olan Lewis Hamilton üstlenecek.

Apple‘ın Brad Pitt’li İsimsiz F1 Filmi İngiltere’de Çekilecek! İşte detaylar!

Apple’ın Formula 1 filminin nihayet bir adı var: Apex. Filminin çekimleri, 7 Temmuz – 9 Temmuz tarihleri ​​arasında İngiltere’deki Silverstone Pisti’nde gerçekleşecek olan Britanya Grand Prix 2023’te başlayacağı duyuruldu. Filmde Brad Pitt, spora geri dönen eski bir sürücü olan Sonny Hayes’i canlandırıyor olacak. Ayrıca Hayes’in genç takım arkadaşını Damson Idris canlandıracak. Joseph Kosinski ( Top Gun: Maverick ) tarafından yönetilen filmin yapımcılığını yedi kez F1 şampiyonu Lewis Hamilton ve Hollywood ustası Jerry Bruckheimer üstleniyor.

Brad Pitt Apex’i İngiltere’de Çekiliyor Olacak!

Çekimlerin başlaması için yapılan hazırlıklar, Grand Prix etkinliklerinin başlamasından önce Silverstone Pisti’nde gerçekleşiyor. Pit şeridinin kurgusal APXGP ekibine ayrılmış bir bölümü filmde gösterilecek. APXGP,  kurgusal bir takım ve biraz benzer bir görünüm ile sponsor logolarını da ekleyince mevcut Mercedes F1 takımına dayandırılıyor. Yapımcı Lewis Hamilton’ın uzun süredir Mercedes takımıyla bağlantılı olduğu ve Mercedes ile kazandığı yedi F1 dünya şampiyonasının altısını kazandığı göz önüne alındığında, bu beklenmeyen bir durum elbette ki değil.

Apple'ın Brad Pitt'li Apex F1 Filmi İngiltere'de Çekilecek!

Formula1.com’a konuşan Hamilton, “[Kullanacağımız] kamera konumlarının tüm görüntülerini görme şansım oldu” diyor ve ekliyor “En iyi pozisyonları aldığımızdan emin olmak için Joe (Kosinski) ile zaman geçirdim,”. APXGP aracı pistteyken filmin çekimlerinin, F1 Britanya Grand Prix 2023 için pist seansları ile tüm destek serisi yarış seansları arasında yapılması beklenilenler arasında. Tüm bunların yanı sıra Apple film ekiplerinin, isimsiz filmde kullanılmak üzere gerçek Britanya Grand Prix’sinin görüntülerini çekeceği ilk paylaşılan bilgiler arasında yerini alıyor.

Formula 1, son zamanlarda, özellikle Netflix’in yarış sporuna dünya çapında yeniden ilgi uyandıran ‘Drive to Survive’ belgesel dizisinin başarısının ardından, eğlence sektörünün spordaki rolünü kavradı diyebiliriz. Apple şirketinin filminin henüz bir çıkış tarihi olmasa da, Apple TV+  platformuna gelmeden önce sinemalarda gösterilmesi bekleniyor .

Killers of the Flower Moon 2. Fragmanı Yayınlandı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu