Kültür Sanat

Killers of the Flower Moon 2. Fragmanı Yayınlandı!

Killers of the Flower Moon, 6 Ekim'de sinemalarda, ardından 20 Ekim'de Apple TV+'da vizyona giriyor.

Killers of the Flower Moon’ın, 20 Ekim’de vizyona girmesinden önce ikinci bir fragmanı yayınlandı. Apple TV, yönetmen Martin Scorsese’nin merakla beklenen Western draması için iki buçuk dakikalık büyük bir fragman yayınladı. Martin Scorsese’nin sık sık birlikte çalıştığı Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro ile yeniden bir araya geliyor.

killers-of-the-flower-moon

David Grann’in kurgusal olmayan romanı ‘Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI’ dan alınan film, 1920’lerin başında petrol zengini topraklarına erişim için Oklahoma’da Yerli Amerikalıların öldürüldüğü Osage Cinayetlerini çevreleyen bir hikayeye sahip. Yapımın, 200 milyon dolarlık bütçeyle Apple’ın bugüne kadarki en pahalı filmi olduğunu dip not olarak ekleyelim.

Killers of the Flower Moon’dan detaylı ikinci fragman!

Killers of the Flower Moon’da, Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşunu ele alan bir yapım olarak seyircinin karşısına çıkıyor. 1920’lerde, Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfediyor. Keşif sonrasında varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlıyorlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getiriyor. Günler birbirini kovalarken artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm oluyor. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanıyor.

killers-of-the-flower-moon

Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek üzere Oklahoma şehrine gider. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar ve bölgeye sızmayı planlar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfedecektir.

David Grann’in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese bulunuyor.  Forrest Gump, Köstebek gibi filmlerin senarist koltuğunda oturan Eric Roth’un kaleme aldığı filmin başrolünü Leonardo DiCaprio üstlenmekte. Apple TV+ için çekilen film ilk olarak sinemalarda gösterime girecek. 6 Ekim tarihinde beyaz perdeye gelmesi planlanan yapım, 20 Ekim tarihinde ise Apple TV+ üzerinden izlenebilir olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu